Агролайф / LOL     27 травня 2019 17:04

Драматичне спасіння: вагітну корову вирятували з Рейну під час повені

Під час повені, що охопила європейські країни минулого тижня, пожежна бригада швейцарського міста Лауфенбург врятувала з бурхливого Рейну корову, яка потрапила в річку з пасовища поблизу Sennhof у Швейцарії. Тварину витягнули на берег уже на території Німеччини.

Про це повідомляє Agrarheute.

Складне завдання мала пожежна бригада міста Лауфенбург (Швейцарія). У четвер, 23 травня, їй випало врятувати з розлитого Рейну корову. Тварина, яка до того ж, була вагітною, забрела з пасовища поблизу Sennhof у Швейцарії і потрапила в річку, що вийшла з берегів унаслідок великої повені.

Читайте: Не вовною єдиною: у Німеччині альпаки допомагають проводити заняття з йоги

Сильна течія перенесла корову через німецько-швейцарський кордон. З берега врятувати тварину було неможливо, тому поліція міста Лауфенбург покликала на допомогу пожежну службу на човні. Екіпаж човна взяв на борт фермера і поліцейського.

Корову закріпили і майже кілометр тягнули до берега. Через повінь операція була складною для виконання, проте екіпажу судна це вдалося.

Landlord раніше повідомляв про те, що на сільськогосподарському ярмарку SIMA у Франції за рекордну ціну – 130 000 євро – продали корову, яка вважається однією з кращих телиць у світі. Придбав тварину консорціум німецьких і канадських покупців.

LOL        07 серпня 2019 17:53

Жахливе освідчення: фермер «подарував» обручку корові ФОТО

Британський фермер одягнув обручку на вим'я корові, щоб покликати дівчину заміж

Про найжахливіше освідчення в коханні пише The Sun.

Фото коровячого вим’я з обручкою на одному із сосків наробило галасу в соцмережі. Величенька обручка була не простою, а з діамантом. Що відповіла дівчина, не повідомляється.

Читайте: Фермер ставитиме козам класичну музику, щоб краще доїлися

Та фермера жорстко розкритикували користувачі соцмережі за несмак, дурість, і навіть жорстоке поводження з тваринами. «Єдине, що ранить цю корову, – це жахливий смак», «це жахливо», «мені гидко» – так відгукувалися про освідчення фермера.

Як писав Landlord раніше, відео, де саксофоніст грає мелодії коровам, зібрало купу позитивних коментарів в Інстаграм.

Поділися

Технології        25 липня 2019 16:55

У Ізраїлі обливають корів водою, щоб отримати більше молока

Рівень надоїв молока від однієї корови у Ізраїлі найвищий у світі - 12,5 тонн на рік. Холодний душ поліпшує самопочуття корів, апетит, і в результаті – більше молока.

Про успіхи ізраїльських тваринників пише АgroDay. Свого часу в Ізраїлі добилися підвищення надоїв до 10 тонн на рік від однієї корови, завдяки технологіям контролю над станом і поведінкою тварин. Однак вони вирішили поліпшити результат –  коровам влаштовують охолоджуючий душ, а після цього вмикають вентиляцію для обсихання худоби. Це дозволило збільшити надої на 2,5 тонни на рік, довівши їх до 12,5 тонн.

Для порівняння: у Німеччині показник надоїв від однієї корови становить близько 8,5-9 тонн на рік, у США – близько 10 тонн на рік, у ЄС отримали 6,9 тонн, у Китаї – 2 тонни, у РФ – 3,6 тонни, а в Україні – близько 4,6-5,4 тонни на рік.

Технологічна ферма

Звісно, не лише обливання водою дає такий результат (але така новація цілком зрозуміла у спекотному кліматі). Головний принцип – раціональність ферм. Є спеціальні програми, які аналізують параметри надою, складають оптимальний раціон годування і контролюють здоров’я тварин. Генетики займаються поліпшенням голштинської ізраїльської породи корів, яка відрізняється продуктивністю, довголіттям, стійкістю і плодовитістю. При цьому інформація про кожну тварину збирається і систематизується у вигляді племінної книги.

У країні організовані ветеринарні послуги високого рівня, які можуть дозволити собі навіть невеликі фермери.

Через брак земель у країні діє система годування без пасовищ. Це кормові центри, кожен з яких обслуговує фермерів у радіусі 100-150 кілометрів, щодня доставляючи необхідну кількість кормів.

Читайте:  Кейс: Гауда, Камамбер та Брі – норвезький фермер з 12 коровами щороку виробляє 20 тонн високоякісного сиру

«Ферми майбутнього» нашпиговані датчиками, чіпами, системами управління і відеоспостереження, які дають максимально повну картину того, що відбувається на фермі. Ця інформація допомагає в профілактиці хвороб, дозволяє оперативно скоригувати харчування тварин.

Система відпрацьована до дрібниць: ветеринар може через SMS-повідомлення дізнатися про проблему конкретної корови або про падіння її надоїв. І навіть дійти висновку, що група корів знаходиться в стресі через нічний гавкіт собаки.

Як писав раніше Landlord, у Британії розробили мобільний додаток, який дозволяє фермерам знаходити коровам пару для розмноження.

Поділися

LOL        04 липня 2019 14:02

Незвичайні слухачі: корови зачаровані грою на саксофоні ВІДЕО

Музикант зізнався, що його гра перед коровами – перший виступ для «живої аудиторії». Що ж, аудиторія оцінила!

В Інстаграм з’явилося зворушливе відео, як саксофоніст грає мелодії коровам. Готуючись до свого першого виступу, він каже: «Я чув, що ця музика може приручити навіть дикого звіра, тому я намагаюся спробувати це на коровах. Власне, це моє перше прослуховування для живої аудиторії».

Вдячна аудиторія прямує на звуки саксофона і зачаровано слухає…

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Moo!! Free concert! By @coachrickh #saxophone #cows #9gag

Публикация от 9GAG: Go Fun The World (@9gag)

Читайте: Година відпочинку корови додає 1,7 літра молока в день

Концерт вдався, а пост у Інстаграм зібрав купу позитивних коментарів. Пишуть і про власний досвід: коли на фермі впало виробництво молока, хтось порадив гарну флейту або фортепіано. «Музика грала з ранку до вечора і не лише збільшувала виробництво молока, але й робила корів щасливішими», – пише один з коментаторів.

І тварини, і люди часто дивують. Як повідомляв раніше Landlord, McDonald’s відкрив ресторан для бджіл.

Поділися

Рослинництво        27 травня 2019 16:22

Дренажні системи на соєвих полях у США – фото Карен Браун

Посівна кампанія у США значно затрималася внаслідок надмірних опадів, а культури, що вже посіяні, страждають від надлишку вологи. Американські фермери встановлюють дренажні системи, щоб запобігти втратам урожаю.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Twitter відомий американський оглядач агроринку Карен Браун.

Карен Браун публікує фото перших паростків соєвих бобів, посаджених у південній Міннесоті 14 травня. Поруч з полем – встановлена система дренажу, яка через продовжує працювати на повній швидкості.

Читайте: Трагедія закарпатських фермерів: шансів врятувати теплиці практично немає

За словами Карен Браун, затримки для посівної-2019 у США залишаються в центрі уваги, оскільки кліматичний прогноз усе ще зберігається таким само вологим для більшості регіонів країни.

Як повідомляв Landlord, посівна-2019 у США проходить з великими складнощами через несприятливі погодні умови. Сильні дощі та бурі пересуваються по всій країні. Терміни посіву кукурудзи вкрай сповільнені.

Поділися

Рослинництво        27 травня 2019 09:43

Трагедія закарпатських фермерів: шансів врятувати теплиці практично немає

Повінь на Закарпатті нанесла великі збитки місцевим фермерам, зруйнувавши їхні теплиці. Урожай огірків, томатів та суниці садової практично повністю знищено. Агрономи не бачать шансів врятувати рослини, які простояли у воді більше доби. Багато господарств втратили свій дохід.

Про це повідомляє EastFruit.

Потужні зливи, що охопили західний регіон України минулого тижня, спричинили велику повінь, яка стала руйнівною для тепличних господарств Закарпаття. Паводок практично повністю знищив урожай тепличних огірків, томатів та суниці садової в кількох селах Закарпатської області, зокрема у Виноградівському та Іршавському районах.

Читайте: Страшенна злива перетворила поля під Кременчуком на болота

За словами фермерів, на момент повені в теплицях майже дозріли помідори, їх збір планувався  за декілька днів. Тепер господарства змушені збирати зелені томати, щоб зберегти хоча б мізерну частку врожаю. Агрономи стверджують, що шансів врятувати рослини, які простояли у воді більше доби, практично немає.

Суницю садову, сезон якої на Закарпатті вже був у розпалі, виробники тепер збирають в авральному порядку, стоячи по кісточки у воді. Зрозуміло, що стихія негативно вплинула і на якість ягоди, котру тепер уже неможливо транспортувати на великі відстані.

Через стихійне лихо багато фермерських господарств регіону втратили свій звичний високий дохід.

Landlord раніше повідомляв про те, що в західних областях через погодні умови фермери втратили до 40% урожаю суниці.

Поділися
Показати ще