Агролайф / LOL     19 березня 2019 18:36

Аномальні явища на ґрунті: соцмережі розгадують таємницю поля

Чи випадало вам зустрічати на своєму полі щось подібне – коли ґрунт під ногами нагадує гумовий матрац або подушки безпеки?

Відео розмістив на своїй сторінці в Instagram ресурс Agrocultura.

Відео набрало 6,5 тис. переглядів. Користувачі висувають свої версії. Дехто називає це зрідженням ґрунту, говорить про підземні води.

Читайте: Що насправді впливає на урожайність соняшнику: Луїс Карлос Алонсо спростовує 10 міфів

А як ви вважаєте – чому це відбувається і як вирішити проблему?

Landlord раніше публікував відео, в якому люди в захисних масках поливають поле, йдучи зі шлангом поруч із трактором. Користувачі соцмереж розмірковують, що міститься в цистерні – просто вода чи пестициди?

Земля        20 травня 2019 17:25

Напередодні земельної реформи в Україні створюють Національне ґрунтове партнерство

23 травня в Україні створять унікальну платформу – Українське ґрунтове партнерство (УҐП), яка відкриє можливості для комунікації і співробітництва вітчизняних ґрунтознавців. Одне із ключових завдань УҐП – формування бази моніторингу українських ґрунтів.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Українське ґрунтове партнерство засновують за підтримки ООН, Глобального ґрунтового партнерства, Мінагрополітики та Мінекології.

Читайте: Україна обігнала Польщу за рівнем технологій в агросекторі – Ольга Трофімцева

Передбачається, що УҐП стане платформою загальнонаціонального значення і відкриє можливості:

  • підтримки шкіл дослідження земельних ресурсів,
  • об’єднання наукових досягнень лабораторій, що вивчають ґрунти,
  • формування бази моніторингу українських ґрунтів.

База даних забезпечить поширення достовірної інформації про сучасний стан ґрунтів, що вкрай важливо напередодні впровадження земельної реформи в Україні.

Landlord раніше повідомляв про те, що одна з головних загроз для ґрунту – це ерозія, яка зачіпає виробництво майже 95% усього споживаного у світі продовольства. Якщо не почати вживати заходів просто зараз, то до 2050 року понад 90% ґрунтів планети стануть деградованими.

Поділися

Рослинництво        13 травня 2019 09:04

Кожні 5 секунд ерозія роз’їдає ґрунт на площі, що дорівнює 1 футбольному полю

Одна з головних загроз для ґрунту – це ерозія, яка зачіпає виробництво майже 95% усього споживаного у світі продовольства. Якщо не почати вживати заходів просто зараз, то до 2050 року понад 90% ґрунтів планети стануть деградованими.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

15–17 травня 2019 р. у Римі відбуватиметься Глобальний симпозіум з ерозії ґрунтів. ФАО висуває проблему боротьби з ерозією ґрунту як одну з найактуальніших для продовольчої безпеки у світі.

Адже! Кожні 5 секунд у світі ерозія роз’їдає ґрунт на площі, що дорівнює одному футбольному полю. А на відновлення лише кількох сантиметрів ґрунту може піти до 1000 років.

Читайте: У Північній Кореї 10 млн людей охопила криза продовольства – наслідки найгіршого за 10 років урожаю

5 причин, чому людству необхідно захищати ґрунти:

Ерозія ґрунту шкодить виробництву продовольства

Зменшуючи вміст поживних речовин, доступних рослинам, а також простір, необхідний їм для вкорінення, ерозія ґрунту призводить майже до 50% зниження врожайності культур. А ті культури, які все ж виростають, зазвичай гірші за якістю – неправильної форми, меншого розміру і менш поживні.

Ерозія ґрунту призводить до деградації екосистеми

Ерозія ґрунту – це знищення ґрунтового покриву, найродючішого шару ґрунту. У результаті мінеральні й поживні речовини перестають накопичуватися в ґрунті, а це нерідко призводить до деградації традиційних екосистем. Крім того, осадові відкладення можуть накопичуватися у водоймах і перекривати струмки і ріки, позбавляючи людей ресурсів і енергії, що містяться в них.

Ерозія ґрунту порушує водопостачання

Оскільки ґрунт уловлює, зберігає і фільтрує воду, в разі його ерозії через нього проходить менше води. Без необхідного ґрунту якість питної води в низинах знижується, оскільки вода вище за течією недостатньо добре фільтрується. Крім цього, коли стає менше ґрунту, що вбирає в себе опади під час сильних дощів, повені стають частішими і більш руйнівними.

Ерозія ґрунту збільшує ризик виникнення природних лих

Коли коріння рослин перестає утримувати ґрунт, його розносить вітром або водою. У результаті через пухкість і ерозію ґрунту посилюються підтоплення, зсуви та урагани, що розоряють фермерські господарства і завдають шкоди міській інфраструктурі.

Ерозія ґрунту посилює бідність і може ставати причиною міграції

Понад 68 млн осіб у світі вимушено покидають свої будинки, багато – з причин, пов’язаних із кліматом. Ерозія ґрунту посилює наслідки зміни клімату: з руйнуванням ґрунту екосистеми втрачають частину своєї здатності адаптуватися до нових режимів температур і опадів. А оскільки збіднення ґрунту підсилює вплив погодних явищ, це все більше позначається на засобах для існування, і все більше людей змушені переселятися в інші регіони.

Таким чином, боротьба з ерозією ґрунту відіграє провідну роль у ліквідації голоду і забезпеченні сталого розвитку.

Домогтися значного зменшення ерозії можна за рахунок сталого управління ґрунтовими ресурсами, наприклад, будівництва терас або вирощування сидератів, що захищають поверхневі шари ґрунту.

Landlord раніше повідомляв про те, що використання антибіотиків у сільському господарстві може призвести до 10 млн смертей щороку вже у 2050 році.

Поділися

Технології        20 квітня 2019 10:04

У Польщі розробили новий субстрат для теплиць: 80% органічної речовини та повне розкладання через 25 років ФОТО

Польська компанія CarboHort розробила новий тип субстрату для теплиць на основі бурого вугілля. Субстрат містить багато мінеральних сполук, які впливають на вегетативний процес, що забезпечує вищі врожаї і кращі поживні та смакові властивості культур.

Про це повідомляє HortiDaily.

Цей винахід, розроблений у співпраці з Польським інститутом садівництва в Скерневіце, нещодавно отримав сертифікат на патент.

Читайте: Безпілотні вантажоперевезення обсягом $ 700 млрд – аризонська мрія чи реальність

За словами розробників, субстрат, спеціально створений для вирощування в теплицях, містить щонайменше 80% органічної речовини і досягає повного розкладання через 25 років. Завдяки органічним властивостям і значній кількості мікро- і макроелементів, які він містить (цинк, бор, фосфор, кальцій, калій), субстрат є носієм мінеральних сполук, що впливають на весь вегетативний процес. Це дає можливість отримувати кращі врожаї.

Буре вугілля

Paweł Mietlicki, директор компанії CarboHort наполегливо підкреслює, що основа їхнього продукту кардинально відрізняється від звичайного чорного/антрацитного вугілля, яке зазвичай містить більшу кількість важких металів:

«Наше буре вугілля м’яке, спеціальне, видобувається на глибині лише 5–6 м і призначене для вирощування рослин, тому кількість важких металів у ньому мінімальна, їх практично немає».

Буре вугілля як джерело гумінових речовин поліпшує не тільки родючість ґрунтів, а й поглинання мінералів рослинами, і це найбільш надійний органічний матеріал для польових і тепличних культур, відомий на цей час.

Помідори Growdena F1

Дослідження властивостей субстрату, виготовленого на основі бурого вугілля, розглядало вирощування в теплицях помідорів Growdena F1.

Насіння висаджували в середині лютого і культивували протягом тривалого циклу до кінця листопада. При спостереженні виявлено, що чим дрібнішим був гранулят, тим нижчим було значення рН. Більш фрагментарна грануляція забезпечувала вищий вміст активного вугілля і більше вилучення солі.

Субстрат бурого вугілля значно вплинув на вихід тепличного томата Growdena F1. Найбільшої врожайності було досягнуто в разі фракції бурого вугілля діаметром 2,5 мм.

«Збирали плоди дуже високого класу, що перевищував якість томатів, вирощених на мінеральній воді та інших органічних субстратах, які наразі використовуються, – говорить Paweł Mietlicki. – Томати були особливо м’ясистими, містили набагато більше сухої маси, білків, простих цукрів, клітковини, магнію і мали бездоганне внутрішнє та зовнішнє забарвлення».

Універсальність

Розробники стверджують, що субстрат на основі бурого вугілля має багато інших застосувань. Його успішно можна повторно використовувати для вирощування, після завершення виробничого циклу, а також для інших видів рослин, таких як декоративні та кімнатні рослини, інші фрукти та овочі, газони, розплідники тощо.

Крім того, винайдений субстрат може бути використаний і на полях – для поліпшення якості ґрунтів.

Landlord раніше повідомляв про те, що гідропонні тепличні системи економлять посівні площі в 14 разів.

Поділися

Рослинництво        06 квітня 2019 12:28

Аграріїв запрошують на виставку «Міжнародні дні поля в Україні»

19–21 червня 2019 р. у смт Дослідницьке, що на Київщині, відбуватиметься щорічна виставка технологій рослинництва «Міжнародні дні поля в Україні». У режимі реального часу тут можна буде ознайомитися з новітніми агротехнологіями та обмінятися досвідом.

«Здоров’я ґрунту – запорука стабільних врожаїв» – саме під таким лейтмотивом зберуться аграрії на цьогорічний захід. Організатори хочуть звернути увагу виробників на ощадливе господарювання та можливості суттєво підвищити продуктивність завдяки дбайливому ставленню до землі.

Досягти цього допоможуть експоненти – оригінатори сучасних сортів, добрив і засобів захисту рослин, провідні світові виробники сільськогосподарської техніки та послуг, запрошені експерти й успішні міжнародні та українські практики. Вони нададуть інформацію про те, як оптимально інтегрувати сучасні технології та засоби виробництва в системи рослинництва, щоб забезпечити стабільні високі врожаї.

Читайте: Шеремета закликає аграріїв об’єднуватися в кооперативи та отримувати держкомпенсації

У попередній програмі заходу:

  • доповіді та подіумна дискусія «Здоров’я ґрунту як запорука стабільних врожаїв»;
  • спеціальні експозиції «Грунтовий профіль: як оптимізувати структуру ґрунту», «Бочка Лібіха та лімітуючі фактори», «Диджиталізація: експертні системи, консультаційна допомога, автоматизація процесів»;
  • демонстраційні покази, зокрема «Випробовування стійкості штанг обприскувачів» (фокус на листове підживлення) та індивідуальні покази ґрунтообробної та посівної техніки;
  • воркшопи: «Диференційоване внесення азотних добрив по N-сенсору», «Інжекторна техніка для внесення рідких мінеральних добрив», «Дозування поживних речовин під час внесення мінеральних добрив обприскувачем:  налаштовуємо форсунки», «Правильне поводження з технікою для ефективного внесення мінеральних добрив»;
  • спецпроекти та конкурси: гра «Агроквест», Конкурс «Польова борня молодих агрономів» в рамках конкурсу «Кращий молодий агроном 2019» (Головний приз – поїздка на AGRITECHNICA 2019), проект «Університет на полі».

Усім зацікавленим компаніям та організаціям пропонується представити свою продукцію та послуги на майданчику виставки «Міжнародні дні поля в Україні 2019».

Landlord раніше повідомляв про те, що вміст гумусу в українських ґрунтах знизився із 3,5 до 3% за останні 20 років. Такими є результати господарювання, коли землекористувачі не дбають про сівозміни, про лісозахисні смуги на полях, порушують агрономічні закони.

Поділися

Рослинництво        15 лютого 2019 14:06

Перевірено на огірках і томатах: нова добавка до тепличного ґрунту економить кошти фермерів ФОТО

Фінська компанія Mosswool завершує будівництво заводу, який вироблятиме нове середовище для вирощування тепличних овочів. Продукт, що є комбінацією моху і торфу, підлягає компостуванню, отже, нова технологія скорочує витрати фермерів на утилізацію відходів.

Про це повідомляє Horti Daily.

Середовище Mosswool для вирощування рослин у захищених умовах виготовляється зі сфагнового моху, який збирають за допомогою запатентованого екологічного методу. Плити Mosswool являють собою комбінацію моху і торфу, вони зберігають форму протягом усього періоду культивування. Після завершення процесу плити можна легко переробляти як зелені відходи.

ЧитайтеВід 0,5 до 29%: як за місяць в Україні подорожчали продукти харчування

Компанія Mosswool вже успішно провела тестування нового середовища спільно з фінськими виробниками томатів і огірків. Також випробування проводив Інститут природних ресурсів Фінляндії. Доведено, що, порівняно з традиційним ґрунтом для теплиць, Mosswool демонструє кращу буферну здатність як для води, так і для добрив, більше врівноважує рН, а також має антисептичні властивості.

Також суттєвою перевагою технології Mosswool є те, що вона економить кошти тепличним фермерським господарствам: використані плити можна компостувати разом з рослинними залишками, що мінімізує витрати на утилізацію відходів.

Новий завод запрацює вже у 2019 р. Крім Фінляндії, Mosswool реалізуватиме свою продукцію в Нідерландах, Німеччині та Бельгії.

Landlord раніше повідомляв про те, що українець у підземній теплиці вирощує гігантські лимони.

Поділися
Показати ще