Новини / Політика     20 березня 2020 10:56

Знецінення коштів та експортні обмеження: посівна компанія в Україні під загрозою зриву

Із кожним днем карантину оборотні кошти аграріїв знецінюються через стрімку девальвацію гривні. Більше того, через падіння товарних ринків сільгосппродукції, банки посилюють кредитну політику, очікуючи зростання числа дефолтів. Усе це суттєво загрожує проведенню успішної посівної компанії в Україні. 

Таку думку озвучують у Всеукраїнській Аграрній Раді.

Враховуючи непросту ситуацію, що склалася, ВАР звернулася до президента України та прем’єр-міністра із закликом не обмежувати експорт с/г продукції, а навпаки – збільшити об’єми експортованих товарів, а також перенести відкриття ринку землі на початок 2021 року.

Читайте: Із 1 квітня вартість користування вагонами УЗ зросте у 13 разів. Що робити аграріям? – Валерій Ткачов

«Уряд має забезпечити безперебійні відвантаження через порти, а також спроможність Аграрного фонду до фінансових інтервенцій задля викупу з внутрішнього ринку надлишкової аграрної продукції, а також стимулювання експорту шляхом надання експортних кредитів. Оголошене ж обмеження експорту с/г продукції може призвести лише до розквіту корупції, падіння закупівельних цін, пограбування аграріїв і збагачення ділків, які допущені до розподілу квот. Саме з цим зіткнулися аграрії, коли у 2010 р. режим Януковича запровадив експортні квоти», – йдеться у зверненні.

Аграрії сподіваються, що в нинішніх умовах уряд має вжити всіх необхідних заходів для підтримки аграрного сектору.

Відзначимо, раніше Landlord навів 4 загрози обвалу вітчизняного агроринку.

Читайте також