Новини / Рослинництво     22 серпня 2019 17:04

Зміна клімату дозволяє Україні забезпечити себе рисом – Шеремета

Україна не лише здатна забезпечити себе рисом, а ще й зможе експортувати його до азіатських країн, вважає заступник Міністра аграрної політики та продовольства Віктор Шеремета.

Про це  повідомляє сайт Мінагрополітики. Про те, що в Україні потрібно розвивати рисівництво, Віктор Шеремета заявив під час засідання Бюро Президії Національної академії аграрних наук України.

«Україна – одна з провідних країн світу за експортом зернової продукції. Проте, імпорт такого корисного і дієтичного продукту, як рис значно перевищує експорт. На сьогодні лише два регіони (Одеська та Херсонська області) займаються вирощуванням рису. Враховуючи кліматичні зміни, в України є всі можливості для збільшення посівів рису для забезпечення як власних потреб, так і у перспективі – освоєння нових ринків збуту», – відзначив Віктор Шеремета.

На його думку, перспективними ринками збуту є азіатські країни – основні споживачі цього продукту. Він також вважає, що рисівництво допоможе ефективно використовувати малопродуктивні землі для поліпшення їх родючості, меліоративного стану. Крім того, рисові сівозміни допоможуть досягти високої урожайності інших культур.

До речі. Інститут рису НААН створює нові високопродуктивні сорти рису, адаптовані для України, вдосконалює технології вирощування цієї культури.

Читайте: Для подолання дефіциту на ринку Україна імпортує картоплю з Білорусі

Але рисівництву в Україні доведеться долати виклики: високі витрати на воду, електроенергію, зрошення, конкуренцію з імпортною продукцією – про це говорили учасники засідання.

Разом із тим, науковці визнають рисівництво перспективним для України.

Ймовірно, не лише азіатським, а й українським споживачам цьогоріч доведеться їсти більше рису, бо, як писав раніше Landlord, ціна на картоплю зростає.

Читайте також