Новини    28 жовтня 2017 10:52

Зменшення поголів’я не стримує виробництво свинини


У 2017 році в Україні спостерігається скорочення поголів’я більшості сільськогосподарських тварин. Станом на жовтень вітчизняні господарства утримують на 0,5% менше великої рогатої худоби, у тому числі, на 2% менше корів. Поголів’я свиней скоротилось на 10%. Натомість побільшало птиці — на 3,2%.

За даними Державного комітету статистики, загалом в Україні нараховується 2,12 млн корів, 6,76 млн свиней, 23,4 млрд голів птиці, а також 1,58 млн овець та кіз.

Проте поголів’я — не єдиний визначальний показник, зазначають експерти.

«Наприклад, якщо чисельність свиней скоротилася на 10%, то по виробництву м’яса ситуація краща. Зниження складає лише 1-2%, а за підсумками року може виявитися і того менше. Це свідчить про зростання інтенсивності виробництва», — коментує Артур Лоза, президент Асоціації свинарів України.

У промисловому сегменті є «ядро» господарств, що утримують обсяги виробництва. Їх ферми відповідають сучасним вимогам, міжнародним стандартам. Завдяки цьому зростає ефективність виробництва свинини, пояснюють в АСУ. Проте сама галузь інерційна. Результат дій, направлених на нарощування виробництва, буде відчутним лише через рік.

Нині ж свинопоголів’я найнижче за всю історію незалежної України, прибутковість бізнесу поступово росте.

Ще немає новин у цій стрічці ...