Новини    12 жовтня 2021 17:00

Електростанції загрожують популяції бурих крабів

Підводні кабелі живлення електростанцій негативно впливають на розвиток бурих крабів

Бурим крабам важко протистояти підводним кабелям живлення електростанцій. Випромінювання підводних кабелів привертає їх і змушує сидіти на місці, що ті забувають про їжу і розмноження. Краби стікаються до джерела електромагнітного поля і нерухомо сидять перед ним, ризикуючи померти від голоду і хвороб.

Читайте: Біля заповідника “Асканія-Нова” заборонили використовувати отрути через смерть 2000 птахів

Вчені закликають переглянути підхід до будівництва вітряних електростанцій на мілинах. Адже через силові кабелі популяція крабів в Північному морі може взагалі зникнути.

Масове будівництво вітряних генераторів в Північному морі може повністю зупинити міграцію самців уздовж східного узбережжя Шотландії – тварини почнуть скупчуватися біля кабелів. Це ставить під загрозу популяцію великого сухопутного краба, від якого сильно залежить рибна промисловість Європи.

Проблема вирішується таким чином, що промисловість морських поновлюваних джерел енергії вже закопує більшу частину кабелів передачі на морське дно та закликають інженерів знайти ефективне рішення, щоб перехід до зеленої енергетики не завдав природі більшої шкоди.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що Гонконг першим у світі дозволив продаж штучної «риби» з біоректора. 

Джерело: ВВС

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...