Новини    08 вересня 2017 19:59

Зерновий потенціал України оцінили в 140 млн тонн


Україна може стати найбільшим експортером зернових. Для цього необхідно залучити $50-70 млрд інвестицій, вважає Джон Шморгун, президент холдинга AgroGeneration. Інвестиції потрібні, зокрема, в інфраструктуру та логістику.

«Україна розташована на перехресті Європи та Азії, тому має великі переваги для експорту. Нашу продукцію купують 174 країни світу», – зазначив Шморгун в рамках круглого столу, організованому Agroport до Всесвітнього дня продовольства.

Водночас, урожайність основних культур в Україні не дотягує до американської чи європейської. До прикладу, в ЄС збирають пшениці 10 тонн з гектара, кукурудзи – 13 тонн.

«Потенційно Україна може вирощувати 140 млн тонн. Тільки від покращення врожайності можна отримати 60 млн тонн. 10 млн тонн – від скорочення втрат, і ще 10 млн тонн – залучивши землі, які зараз не знаходяться в обробітку. Як мінімум, це 5 млн га, – говорить Шморгун. – Якщо Україна розв’яже ці проблеми, то стане найпотужнішим аграрним гравцем».

Для реалізації потенціалу є гарне підґрунтя – найбільше в Європі орних земель, якісні чорноземи, освічена і відносно недорога робоча сила.

Крім того, як вважають в ФАО, пріоритетом має стати розвиток сільських територій. Це допоможе частково усунути фактори, які змушують людей мігрувати з сіл.

Нагадаємо, торік Україна зібрала рекордні 66 млн тонн зерна. Цього року через погодні фактори очікується зниження урожаю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...