Новини    10 серпня 2019 10:30

Зелений бізнес: успішна модель заробітку на рослинах

На українському ринку садівництва з'явилася нова ніша: доставка рослин із Європи. Послуга користується попитом у ландшафтних дизайнерів, садових центрів, а також у приватних осіб, які замовляють рослини великим обсягом.

Попит продиктовано дефіцитом якісного товару місцевого виробництва.

«У цьому сезоні погода нас не балувала: спершу було спекотно, а потім – різко похолоднішало. Все це позначилося на якості рослин, особливо на екзотичних, ексклюзивних деревах і чагарниках. А український споживач більше не хоче задовольнятися туями і самшитом», – говорить Владлен Самсонов, керівник зовнішньоекономічного департаменту служби доставки Transplants.

Асортимент розсадників Бельгії, Італії, Німеччини дійсно набагато ширший. Крім того, в наявності є дорослі дерева висотою від трьох метрів. Інше питання, як таке дерево доставити в Україну? Ось на цьому й побудована нова модель бізнесу.

Читайте: Органічна соя за 1000 євро: на чому заробляють німецькі фермери

Починається вона з налагодження контактів із розсадниками-партнерами. У Європі їх у сотні разів більше, ніж в Україні. У кожній країні є монстри індустрії, на кшталт німецького розсадника Bruns, заснованого 1876 року.

«Ось там ми часто знаходимо справжні перлини ландшафтного дизайну, які є тільки в одному екземплярі. До слова, безпосередньо в розсадника таке не купиш – про замовлення менше, ніж на тисячу євро, з приватними особами вони й розмовляти не стануть», – говорить Владлен Самсонов.

Наступний етап – спецтранспорт. Це фури, які розраховані на рослини довжиною до 17 метрів або відкриті машини для ще більш габаритних товарів. Також важлива наявність додаткового обладнання, яке дозволить підтримувати необхідний температурний режим, а також габарити.

«Та одним із головних компонентів є маршрут, побудова якого нерідко виявляється справою складною, проте цікавою. Уявіть, ви знайшли, сплатили і завантажили 12-метровий кедр. Їдете собі, наближаєтеся до якогось мосту, а машина просто не може під ним пройти. Тому маршрут ми прописуємо заздалегідь, а потім узгоджуємо його з поліцією і дорожніми службами, щоб спецтранспорт їхав без різких поворотів і затримок», – розповідає Самсонов.

Та щонайважливіше – це фітосанітарний сертифікат, необхідний для ввезення імпортних рослин в Україну. Навіть, якщо товар пройшов всі контролі в Європі, відзначений знаком якості ЄС, без сертифіката його не пропустить через кордон Фітосанітарна служба України.

«Документ дуже серйозний, видається тільки на юрособу. Якщо він виписаний неправильно, там є якась помилка, вся партія буде заарештована, вилучена й утилізована. У кращому випадку, рослини поставлять на карантин, і змусять проходить всі необхідні процедури, а це тривалий процес. Якщо ви його ще переживете, то ваші рослини – навряд чи», – зазначає пан Самсонов.

Раніше Landlord повідомляв, як українські фермери із Сєвєродонецька впровадили торгівлю по-європейськи, яка передбачає повну довіру до покупця. Взяв товар – поклади гроші в ящик.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...