Новини / Політика     28 квітня 2020 15:17

Зеленський підписав закон про ринок землі

28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про обіг сільськогосподарських земель з 1 липня 2021 року.

У повідомленні сказано, що документ передбачає формування законодавчого поля для впровадження ринкового обороту земель сільськогосподарського призначення. Закон, який підписав глава держави, дозволить забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю і створити прозорі умови для придбання у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.

“Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців”, – зазначив Володимир Зеленський.

Так, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі.

Джерело: прес-служба президента

 

Читайте також