Новини    06 жовтня 2021 19:00

Заводи в Європі на межі закриття через рекордні ціни на газ – Bloomberg

Європейська промисловість наближається до критичної точки

Ціни на газ і електроенергію майже щодня б’ють нові рекорди, а деякі енергоємні підприємства ЕС тимчасово закривають виробництво, тому що їхнє утримання стає занадто дорогим.

Німецький виробник аміаку SKW Stickstoffwerke Piesteritz GmbH вже заявив 5 жовтня, що скоротить виробництво на 20%, щоб компенсувати зростання цін на газ. “Немає сенсу виробляти аміак за умови таких цін. Якщо уряд не вживе заходів, неминуча повна зупинка виробництва”, – заявив генеральний директор Петр Цингр.

Минулого місяця виробник добрив CF Industries Holding зупинив роботу на двох заводах у Великій Британії, пославшись на високі ціни на природний газ. Австрійська компанія Borealis AG і норвезька хімічна компанія Yara International ASA також скоротили обсяги виробництва.

Видання пише, що ситуація погіршиться, якщо енергокриза перейде від цінового шоку до дефіциту. Тоді більшій кількості промислових підприємств доведеться зупинити виробництва.

До того ж є ризик того, що уряд втрутиться безпосередньо, як це сталося в Китаї. Це може призвести до обмеження споживання електроенергії промисловістю для економії запасів газу і обігріву будинків взимку, особливо на Різдво.

У Європі не очікують від великих виробників природного газу збільшення постачання, оскільки вони стримують їх для внутрішніх потреб. Чим довше триватиме криза, тим більша ймовірність тотального дефіциту пропозиції на енергоресурси, пише Bloomberg.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні сушка зерна подорожчає через зростання цін на газ.

Джерело: Bloomberg

Наталія Софієнко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...