Новини    28 листопада 2017 19:37

Завдяки інвестиціям в АПК планують створити 16 тис робочих місць


Країни-члени ЄС  домовилися про продовження ліцензії на використання гліфосату терміном на 5 років. Таке рішення було прийнято експертами країн-членів ЄС : 18 проголосували «за», 9 – «проти» і 1 – «утримався», повідомляє Euobserver.

Нагадаємо, що в жовтні депутати Європарламенту підтримали пропозицію Комітету з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я на повну заборону гербіцидів на основі гліфосату вже з грудня 2022 року і негайне обмеження на використання цієї речовини.

Голос Німеччини виявився вирішальним і дозволив досягти 65,71% голосів населення ЄС, що перевищує поріг в 65%, необхідний для отримання кваліфікованої більшості. Проти 5-річного продовження дозволу на використання гліфосату виступили Бельгія, Греція, Франція, Хорватія, Італія, Кіпр, Люксембург, Мальта та Австрія. Португалія – ​​утрималася.

Європейська комісія тепер отримала «зелене світло» для офіційного продовження ліцензії на гліфосат в ЄС.

Заборона могла мати негативні наслідки не тільки для фермерів, а й для українського сільського господарства в цілому, адже наші виробники широко використовують продукти гліфосату в своїй діяльності. Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» зверталася до Представника ЄС в Україні з проханням дослухатися до прохання українських аграріїв відтермінувати заборону хіміката.

«Європейські політики об’єктивно оцінили реалії ведення сільського господарства і прислухалися до побажань аграріїв з усього світу, в тому числі з України. Заборона гліфосату могла би поставити під загрозу діючі торговельні угоди України, що стало б ударом для аграрному сектору України», – коментує координатор комітету з агрохімії УКАБ Ольга Кухар.

Обговорення доцільності використання гліфосату вийшло на рівень Європарламенту після того, як вчені не прийшли до єдиного висновку про шкоду гліфосату для людини. Зокрема, Міжнародне агентство вивчення раку ООН (IARC) вирішило, що гліфосат є канцерогенним для людей і збільшує ймовірність захворювання на рак. У той же час Німецький інститут оцінки ризиків (BfR) і Агентство з безпеки хімічних речовин ЄС не знайшли підтвердження канцерогенності речовини і не побачили генетичної загрози при правильному використанні.

Натомість європейські фермери заявили, що гліфосат визнано безпечним і має ключове значення для продовольчої галузі.

«Хімікати – життєво важливі для того, щоб прогодувати зростаюче населення. Він також важливий для сільської місцевості, для навколишнього середовища і родючості грунтів. Гліфосат знижує потребу в обробках грунту, послаблює ерозію і зберігає родючість грунтів і органічні речовини, що містяться в ній », –  заявив генеральний секретар Асоціації фермерів та кооперативів ЄС Copa-Cogeca Пекка Песонен.

Він також зазначив, що ще однією перевагою використання гліфосату є зниження витрати палива, а отже, забруднення вуглекислим газом атмосфери і грунтів.

«Без продовження дозволу на гліфосат збереження сільського господарства буде поставлено під загрозу. Ми закликаємо керівництво ЄС затвердити його ще на 15 років. Немає підстав для того, щоб не продовжувати термін реєстрації цієї речовини », – сказав Песонен.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...