Новини / Технології     15 червня 2019 12:08

Завдяки інноваціям прибуток зростає на $50 з 1 га: фермерів навчають ІТ-технологіям

13 червня у Полтаві відбувся практикум «Інновації в українському агро». Учасники заходу отримали якісну інформацію про новітні агротехнології, які забезпечують зокрема управління земельним банком, диференційоване внесення добрив, оптимізацію витрат на паливо.

Серію регіональних практикумів «Інновації в українському агро» для сільгоспвиробників підготували Райффайзен Банк Аваль і платформа Agrohub.

Полтава стала першим регіоном, в якому пройшов агропрактикум. Матеріали, які презентували під час заходу, були адаптовані під територіальні особливості учасників і під агрогосподарства із земельним банком середнього розміру.

«Ми надаємо нашим клієнтам доступ до якісної інформації у сфері інновацій, більше того, в учасників є можливість ознайомитися з демо-зоною, де українські стартапи пропонують свої інноваційні рішення, які можуть бути корисними», – розповів директор департаменту корпоративних продуктів і партнерства Raiffeisen Bank Aval Руслан Співак.

Актуальність практикуму

Завдяки проведенню подібних практикумів фермери дізнаються про новітні розробки, які можуть значно спростити їхню роботу – наприклад такі, як управління земельним банком або диференційоване внесення добрив. Практикум показав структуру підвищення ефективності агрогосподарства через технології — на що звернути увагу, які є рішення, що аналітики вважають доцільним зараз і у перспективі.

«Для себе я відзначив такі дві новітні технології, як управління земельним банком та диференційоване внесення добрив. Для успішного впровадження інновації потрібний, на мій погляд, тісніший зв’язок і спілкування “на одній хвилі” фермерів та розробників, як це відбулося на практикумі», – поділився враженнями учасник практикуму Олександр Пироженко, заступник директора компанії “Агріс”.

Оптимізація витрат на аналізи ґрунту

Також аграрії дізналися про новинки, які вже впровадили компанії Frendt, QRSmarty, Skok, Taranis, Farmet та Агроремсервісприлад.

Сергій Скок, директор компанії SkokAgro, розповів про оптимізацію витрат на аналізи ґрунту. Для цього він показав, як відбувається маніпуляція даними при проведенні хімічних проб ґрунту і підкреслив, що не потрібно робити хімпроби заради хімпроб.

Виталій Шуберанський, засновник та директор компанії Frendt, продемонстрував способи застосування даних, зокрема хімпроб ґрунту, в єдиній системі для підвищення ефективності в рослинництві. Віталій закликав не боятися інноваційних технологій, складати план їх впровадження, а  починати — з електронного контуру поля.

Прийоми в обробітку ґрунту і внесенні добрив

Олег Приходько, координатор компанії Farmet a.s в Україні та Молдові, запропонував по-іншому поглянути на прийоми в обробітку ґрунту і внесенні добрив.  Він показав технологічні рішення, не менш ефективні, ніж IT-розробки: і ті, що вже успішно працюють, і ті, що тільки чекають свого виходу.  Наприклад, складні рідкі добрива або поєднання кількох операцій за один прохід агрегата по полю. Також учасники практикуму розглянули два незвичних технологічних прийоми підготовки води і робочих розчинів ЗЗР.

Витрати на паливо

Цей підхід підтримав Олександр Горпинченко, технічний директор ТОВ «Агроремсервісприлад». Він показав, як загальна система витрат, розбита на позиції, допоможе фермерам «побачити» витрати на паливо. Адже часто ці щоденні закупівлі позбавлені окремої уваги, хоча становлять 10–15% загальних витрат на проект. Олександр Горпинченко поділився зі слухачами практикуму, за рахунок чого витрати на паливо можуть бути значно нижчими за звичні показники.

Технології підвищують ефективність

За словами учасника практикуму Дмитра Зайцева, директора компанії Innovations Quotient, інновації — це еволюція і шлях до розвитку, а в бізнесі ти або розвиваєшся і йдеш вперед, або залишаєшся позаду, втрачаючи конкуренту перевагу. І тут немає пріоритетних інновацій. Важливо все, що може забезпечити необхідний результат.

«Звичайно є проекти з різним терміном повернення інвестицій та різною складністю впровадження. Також важливо донести працівникам компанії цінність і необхідність досягнення цілі. Важливо, щоб усі розуміли, що від них вимагається, що зусилля компанії спрямовані на максимальну продуктивність кожного працівника, кожної одиниці техніки та кожного квадратного метра поля. Інновації, нові технології — це “інструмент” для досягнення результату. В руках професіонала цей інструмент може забезпечити зростання прибутку на 5, 10, 50 та більше доларів з га», – наголосив Дмитро Зайцев.

Експерти практикуму підкреслили, що спостерігається тенденція до скорочення часу на збирання врожаю, що вимагає кращого управління процесами, зокрема — кращого поєднання процесів. На це і були спрямовані доповіді. Учасники полтавського практикуму ознайомилися з прикладами впровадження нових технологій, які вже доступні й активно використовуються українськими фермерами.

Агрокомпанії усвідомлюють, що технології підвищують їхню ефективність. Але зміни потребують ресурсів, а бізнес завжди дивиться на повернення інвестицій.

«Вийшовши на розмову з фермерами, ми ставили задачу дати їм ті технології, вкладення у які повертаються швидко, і показати які розробки можуть бути впроваджені надалі. І, звичайно, отримати зворотній зв’язок. Від правильної оцінки ситуації та формування очікувань – і фермерів, і розробників технологій – залежить весь результат», – розповіла засновниця платформи Agrohub Юлія Порошенко.

Матеріал для практикумів був зібраний у 2018 році в рамках дослідницького проекту «Інноваційні пріоритети аграрного сектору України» платформою Agrohub за підтримки Raiffeisen Bank Aval.  Дослідження базується на 150 інтерв’ю з керівництвом та спеціалістами  20 провідних агропідприємств із земельним банком від 5 до 500 000 гектарів.  У результаті зібрано більше 50 прикладів використання аграрних інновацій та 135 технологічних рішень, доступних українським аграріям.  Також була розроблена методика «Матриця зрілості», що відображає еволюційний процес розвитку інновацій у агрокомпаніях.

Наступний практикум «Інновації в українському агро» відбудеться у Черкасах 19 червня 2019 року. Участь у практикумі безкоштовна для клієнтів Raiffeisen Bank Aval.

Landlord раніше повідомляв про те, що платформа Agrohub систематизувала досвід українських інновацій в агросфері. Кожна компанія тепер може вивчити передовий досвід лідерів, подивитися, які новітні технології представлені на українському ринку та вибрати прийнятні для себе рішення на практиці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також