Новини    25 травня 2018 13:48

Запорізькі аграрії тимчасово припинили сівбу пізніх культур через посуху


Агропідприємства запорізької області тимчасово припинили сівбу пізніх культур через посуху, повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обладміністрації.

«Останнім часом на території області утримувалися несприятливі агрометеорологічні умови для вегетації всіх сільськогосподарських культур. Внаслідок відсутності ефективних опадів відбувається інтенсивна втрата продуктивної вологи як із верхніх, так і з метрового шарів ґрунту», – йдеться у повідомленні.

За даними маршрутних обстежень, проведених метеостанціями області, у метровому шарі ґрунту під озимою пшеницею на 73% обстежених площ запаси продуктивної вологи знизились до недостатніх значень – 7-72 мм при оптимальних 121-175 мм. На цей період така кількість доступної для рослин води є вкрай недостатньою для росту та формування повноцінного колоса. На окремих ділянках кількість продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту на 20% площ становила всього 21-30% від норми. Верхній шар ґрунту, за даними обстежень, майже сухий.

За інформацією департаменту агропромислового розвитку обладміністрації, озимі зернові на площі 487,3 тис. га (71,8%) знаходяться в доброму і задовільному стані, 190,7 тис. га (28,1%) – у слабкому і зрідженому, а посіви на 182 га (0,03%) загинули в осінньо-зимовий період. У доброму й задовільному стані знаходиться 19,8 тис. га (60,6%) озимому ріпаку, в слабкому і зрідженому стані – 11,6 тис. га (35,6%), загинуло – 1256 га (3,8%).

Фахівці метеостанцій зазначають, що на більшості ділянок з посівами озимої пшениці було зареєстровано передчасне пожовтіння листків нижнього ярусу. На окремих площах відмічено пожовтіння листків нижнього ярусу та засихання стебел, стан цих посівів погіршився до незадовільного. Добре та задовільне зволоження метрового шару ґрунту (88-106 мм) під озимою пшеницею та ярим ячменем зберігалося лише місцями у центральних та північно-східних районах області.

За станом на 24 травня в області посіяно ярих культур на площі 792,7 тис. га або 90% до запланованого. В тому числі: ярі зернові та зернобобові культури посіяні на площі 214,2 тис. га або 86%; соняшник – на 514,3 тис. га або 99%; інші культури – на 64,2 тис. га.

За даними райадміністрацій, внаслідок аномально теплої погоди та тривалої відсутності ефективних опадів у Бердянському районі на ділянках з посівами ярих культур заактована загибель 105 га ярого ячменю і 68 га гороху, в Чернігівському районі – 215 га гороху. На окремих площах орного шару ґрунту на посівах соняшника ситуація також критична, в ньому міститься усього 5-7 мм продуктивної вологи, через посуху на цих ділянках спостерігається зрідженість посівів.

За агрометеорологічними розрахунками та враховуючи дійсний стан посівів, теплозабезпеченість періоду, очікувані погодні умови у травні-червні, зерно озимої пшениці, ячменю досягне молочної стиглості раніше звичайних строків, а саме 2-6 червня, а воскової стиглості – вже 18-22 червня.

У зв’язку з відсутністю вологи в ґрунті запорізькі аграрії припинили посів пізніх культур.

Як повідомляв LANDLORD, станом на 23 травня в Україні зернові та зернобобові культури (з кукурудзою) посіяні на площі 6,9 млн га, або 95% від прогнозних 7,4 млн га.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...