Новини / Трейдинг     01 лютого 2021 09:59

Закупівельні ціни на сою з середини січня зросли на 600 грн/т

На внутрішньому ринку також зберігається тенденція до збільшення закупівельних цін на соняшник та ріпак. Темпи подорожчання стримуються суміжними ринками соєвої та пальмової олії

На внутрішньому ринку протягом двох останніх тижнів зберігалася тенденція до зростання закупівельних цін на всю олійну групу – товарне насіння соняшника, сої та ріпака. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України».

Найбільш помітним було зростання цін на ринку сої. Так, протягом вказаного періоду (тобто з середини січня), ціни на сою на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт ціни зросли на 600 грн/т. Але слід зазначити, що експортні ціни при цьому змін практично не зазнали.

Таким чином, станом на 29 січня були зафіксовані наступні рівні цін на сою:

  • EXW елеватор – 18 000-18 500 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 18 500-19 000 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $520-530/т (поставка у січні).

Більш помірною була динаміка закупівельних цін на соняшник, на яку, вочевидь, наклало відбиток те, що товарне насіння соняшника стрімко дорожчало протягом усього грудня 2020 року та на початку січня поточного року. На умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод ціни прибавили 300 грн/т, а ціни експортних відвантажень зросли на $20/т поставка в січні. Втім, на ринку і надалі спостерігається конкуренція серед переробних підприємств за додаткові об’єми насіння, при цьому фермери неохоче реалізують соняшник, особливо великими партіями..

Станом на 29 січня закупівельні ціни на соняшник встановились на наступних рівнях:

  • EXW елеватор – 21 000-21 500 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 21 500-22 000 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $680-690/т (поставка у січні).

ЧитайтеЗакупівельні ціни на зерно в Україні продовжують поступове зростання

Торгівельна діяльність на ринку ріпаку залишається на низькому рівні. Ціни несуть по-більшості декларативний характер, і відображають тенденції на європейському ринку ріпаку. На внутрішньому ринку ціни зросли приблизно на 500 грн,. а на експортному – залишись без змін.

Так, станом на 29 січня ціни на ріпак були на наступних рівнях:

  • EXW елеватор – 14 500-15 000 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 15 000-15 500 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $470-480/т (поставка у січні).

Як прогнозують у незалежній громадській раді з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України», на поточному тижні помірне зростання цін буде спостерігатися на всі олійні культури, оскільки на ринку присутній доволі високий попит серед закупівельних компаній. Утримуючим фактором є глобальні тренди суміжного ринку пальмової та соєвої олії.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що за січень Україна експортувала більше 2,6 млн тонн зернових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також