Новини    24 жовтня 2018 14:05

Закупівельні ціни на молоко за місяць зросли на 4%


У жовтні закупівельні ціни на молоко зросли на 4%, ніж у вересні. Проте все одно залишаються нижчими, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляють в аналітичному відділі Асоціації виробників молока.

За словами експертів, а ціну молока вплинуло зниження експортної вартості, що призвело до зниження експортної виручки від молочних продуктів. Проте, обсяг відвантажень за 8 місяців цього року був на 11,8% більшим, ніж в минулому році та склав 583,5 тис. т. Крім того, підтримку цінам склали нехватка молока на ринку та девальвація.

«Так, у жовтні екстра ґатунок коштував 9,94 грн/кг з урахуванням ПДВ,  що на 4,19% вище ціни вересня. Діапазон цін коливався в межах 9,30-10,40 грн. Вищий ґатунок за місяць подорожчав на 3,43% та коштував в середньому 9,05 грн. Максимальне значення ціни було в межах 9,60, а мінімальне — 8,20 грн. Перший ґатунку подорожчав найбільше — +4,3% — до 8,49 грн/кг. Ціна коливалася від 8,60 до 9,50 грн», – кажуть фахівці.

За цей час можна бачити, що розрив між ціною різних ґатунків починає скорочуватися. Це відбувається за рахунок того, що ціни на екстра ґатунок дуже близькі до граничної, яку можуть заплатити переробники.

Проте, якщо рівняти з цінами минулого року, то ціни показують від’ємну динаміку: екстра ґатунок подешевшав на 2,83%, вищий — на 0,11%, а перший — 2,41%.

В короткостроковій перспективі варто очікувати подальшого росту ціни на фоні поглиблення від’ємної динаміки виробництва молока та росту собівартості виробництва (удорожчання енергоносіїв).

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...