Новини    20 вересня 2017 11:22

Захиститися від чуми коштує до $110 на свиноматку


З початку року в Україні зафіксували понад сто випадків африканської чуми свиней, останній – на Прикарпатті. Щоб протистояти вірусу, фермери активно збільшують інвестиції в біобезпеку, повідомляє Асоціація «Свинарі України».

У різних господарствах сума інвестицій відрізняється: від мінімальних $42 на свиноматку до $110.

Кошти вкладають у додаткову сітчасту огорожу, гравій та пастки для гризунів, встановлення систем відеоспостереження, організацію харчування персоналу та перевантаження кормів через огорожу, щоб уникнути заїзду транспорту на територію ферми. Часто інвестують у будівництво міні-гуртожитку для працівників.

«Одне з підприємств будує свинокомплекс, де вирощуватимуть поголів’я для племінного розведення. Інвестиції у біобезпеку в розрахунку на свиноматку сягнуть $500. У цю суму закладена купівля обладнання для гранулювання кормів та вартість гранулювання на рік, – розповідають в асоціації. – Підприємство впроваджує найсучасніші та найдорожчі заходи біобезпеки. Лише рампа для перевантаження тварин та закритий дезбар’єр коштує 800 000 грн, а обладнання для миття приміщень – 60 000 грн за одиницю».

Щоб отримати високий рівень біобезпеки, ферма має працювати в закритому режимі, використовувати лише знезаражені корми, унеможливити контакт працівників із домашніми свиньми.

Підрахувавши вартість цих та інших необхідних заходів, в асоціації побудували дві моделі впровадження біобезпеки у великому господарстві. Перша із них передбачає будівництво ферми з нуля. В такому випадку затрати складуть $115 на свиноматку. Інша модель – впровадження додаткових заходів на діючій фермі. Це коштуватиме фермеру приблизно $30 на свиноматку.

Ще немає новин у цій стрічці ...