Протягом останнього тижня на 50,7% зросла кількість вагонів із зерном, що рухаються в напрямку Чорноморських портів Одеської області. За цей період кількість збільшилася з 2 676 вагонів до 4 032 вагонів, повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов.
“Середньодобовий показник вивантаження вагонів в портах Великої Одеси – 379 вагони за добу; за останій тиждень показник збільшився на +54 вагонів на добу, або +16,62%”, – зазначив Ткачов.
За тиждень близько 500-700 вагонів на добу вивантажувалося у портах. Водночас на 16% або до 1 774 вагонів зменшилася черга вагонів із зерном у напрямку порту.
В “Ізмаїлі” середній показник щодо вивантаження вагонів із зерном становив 170 на добу, що еквівалентно +4,3%.
Втрати українського зернового та олійного сектору можуть перевищити 3,2 мільярда доларів у 2023 році через високу вартість логістики, а також зростання цін на пальне та добрива, що загрожує скороченням посівних площ у наступні та наступні роки.
Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!