Новини    17 липня 2018 12:06

За тиждень ціни на комплексні добрива зросли на 300-400 гривень за тонну


Відносно минулого тижня ціни NPK добрива зросли в середньому на 300-400 грн/т.  Такі дані, за підсумками торгів товарної онлайн біржі Kyiv Mercantile Exchange (КМЕ) та даних аналітичної групи Інфоіндустрія, оприлюдненні прес-службою КМЕ.

Згідно повідомленні, за підсумками тижня, ринок України починає активізуватися – аграрії з півдня активно купують добрива. Також українські виробники відчувають нестачу аміаку та, незабаром, і відчують дефіцит сірчаної кислоти. На вітчизняному ринку вже продаються фосфорні добрива із Північної Африки.

«Після введення квот на сірчану кислоту (30 тис. тонн для Білорусі та 9 тис. тонн – для РФ), українські виробники NPK добрив можуть не докупити сірчану кислоту та зупинити виробництво. Лише ДЗМУ споживає 15 тис. тонн сірчаної кислоти. Тож запускати власне виробництво треба негайно. Виробники NPK норму сірчаної кислоти на серпень вже продали. Трейдери шукають імпортні джерела. Вже продається амофос із Марокко та суперфосфат із Тунісу та Єгипту. Казахський амофос до вересня викуплений, завозиться амофос із Сербії. Дефіцит за оцінками Інфоіндустрії складе на осінь 30-35 % від споживання в Україні», – йдеться у повідомленні.

Згідно даних біржі, ціна на амофос не змінилась – 16900-17000 грн/т, з доставкою. Діамофоска подорожчала і її ціна сягнула 13500 грн/т, CPT та ціна нітроамофоска – 10950-11000 грн/т, CPT. Подорожчання триватиме до вересня. І пов’язано воно зі збільшенням цін на кордоні з РФ в середньому на 10 дол. США/т на кожну позицію.

«Селітра продається здебільшого на півдні. Ціна зросла до 8500-8600 грн/т, CPT, але на складах ціна досягає 9000 грн/т. Очікується, що ціна стабілізуються до вересня в цьому діапазоні. Не дорожчає КАС –  наразі це найбільш вдала покупка для аграрія, адже ціна може бути й нижчою за 6500 грн/т, CPT. Сульфат амонію доступний по ціні – 6200-6500 грн/т (гранульований). Водночас дуже зріс в ціні за тиждень карбамід – в окремих випадках товар продається по 10100-10300 грн/т, CPT. Виробництво карбаміду в Україні дуже обмежене, працює лише Черкаський Азот», – наголосили аналітики.

Загалом, ринок характеризується зростанням цін на окремі види добрив, дуже низькою активністю агрохолдингів та зростанням закупівельної активності в окремих регіонах.

Ще немає новин у цій стрічці ...