Новини    22 серпня 2018 15:32

За останні 4 роки вартість доставки українського зерна в порти знизилася на $ 30 за тонну


В останні роки в Україні виразно простежується тенденція скорочення різниці між закупівельними цінами на зернові культури та експортними цінами на базисі FOB. Даний факт зазначив радник з питань аграрної політики IFC Олег Нів’євський, передає «АПК-Інформ».

Так, за його оцінкою, за останні 4 роки середня вартість доставки українського зерна в порти знизилася з $ 60 за тонну до $ 30 за тонну.

«Наприклад, якщо в 2013 р українські аграрії отримували понад 70% експортної ціни за реалізовану кукурудзу, то в 2018 р – вже понад 80%», – зазначив експерт.

У той же час, у США цей показник нараз сягає 90% і більше.

«При цьому вартість доставки в останні роки стабільно фіксується на рівні $ 20 за тонну, а масштабність транспортування (відстань до експортних майданчиків) значно більше. Це свідчить про необхідність вирішення проблем української зернової логістики», – сказав О.Нівьевскій.

Також він зазначив, що Україна в даний час істотно відстає від таких країн, як Німеччина і США, за показником індексу ефективності логістики (LPI).

«Індекс LPI розраховується по 6 ключовими характеристиками: ефективність роботи митної та прикордонної служб, якість інфраструктури, компетенція персоналу і якість надаваних ним логістичних послуг, доступність організації міжнародних постачань, можливість простеження маршруту руху вантажу, а також своєчасність здійснення відвантажень. В Україні, по крайней мірі, 3 перших складових знаходяться на дуже низькому рівні, і цю проблему необхідно вирішувати », – резюмував експерт.

Як раніше повідомляв LANDLORD, в Україні до 2027 року сумарний обсяг виробництва основних с/г культур (пшениця, кукурудза, ячмінь, соя) може зрости на 21% – з 64,167 млн тонн у 2017 р до 77,716 млн тонн. А їх експорт – на 19%, — з 42,406 млн тонн до 50,532 млн тонн.

Ще немає новин у цій стрічці ...