Новини    20 грудня 2021 17:01

За наступні 10 років уряд прагне подвоїти ВВП України

При створенні стратегії був вивчений досвід низки країн, чий ВВП протягом 10 років зростав у 1,7−2,6 раза

Уряд прагне за наступні 10 років подвоїти ВВП України. Інструмент досягнення цієї мети передбачений в Національній економічній стратегії до 2030 року. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє пресслужба «Урядового порталу».

«При створенні стратегії був вивчений досвід низки країн, чий ВВП протягом 10 років зростав у 1,7−2,6 раза. Цього року уряд очікує найбільший в історії України ВВП в доларовому еквіваленті. Ми також очікуємо збільшення інвестицій та ефективної роботи закону про „інвестиційних нянь“. Цього тижня було підписано й подано в Міністерство економіки два перших пакети документів на $96 млн. У нас є заявки на ще понад 20 проєктів загальною сумою інвестицій в майже $1,7 млрд», — розповів прем’єр.

Зазначається, що за підсумками року Україна загалом очікує надходження майже $6,5 млрд інвестицій. Цьому сприятимуть відповідні державні програми та вкладення в інфраструктуру, а також розвиток проєктів на основі державно-приватного партнерства.

«Уряд надалі працюватиме в цьому напрямку, щоб виграти регіональну конкуренцію за інвестора», — підсумував Шмигаль.

Нагадаємо,  агро — єдина галузь, яка у 2021 році фіксує точку росту в понад 10%.

“Це майже 20% ВВП країни. Тому наше основне завдання не збавляти темп і — забезпечити державну підтримку в обсязі 1%… Ми вже відстояли позицію в 4,6 млрд для галузі АПК на 2022 рік. Проте продовжуємо вести діалог з Міністерством фінансів, щоб вивести державну підтримку на 1% ВВП. Це 8−9 млрд грн, які мають спрямовуватися в аграрний сектор”, – заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Раніше Landlord повідомляв, що з України експортували 5,1 млн тонн ячменю.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...