Новини / Технології     25 березня 2020 10:10

За добу в Миколаєві організували лабораторію для визначення коронавірусу – Олексій Вадатурський

Завдяки зусиллям компанії "Нібулон" в Миколаєві запрацював повноцінний сучасний лабораторний центр, у якому можна проводити аналіз на наявність/відсутність коронавірусу методом ПЛР. Ця нова лабораторія функціонуватиме на базі Миколаївського обласного лабораторного центру МОЗ України, колишня СЕС.

Такий допис з’явився на сторінці у Facebook директора компанії Нібулон – Олексія Вадатурського.

Фахівці “Нібулона” разом зі спеціалістами Миколаївського обласного лабораторного центру МОЗ України всього за добу організували в Миколаєві сучасний лабораторний центр для визначення коронавірусу.

“Наші фахівці спільно зі спеціалістами центру встановили все обладнання, зокрема ампліфікатор CFX96 TouchReal-Time PCR DetectionSystem 2017 року, виробник BIO-RAD (США); ламінарну шафу, саме тут проходить процес виділення ДНК; бокс ПЛР, тут відбувається приготування реакційних сумішей; мікроцентрифугу, тут теж проходить процес виділення ДНК; 2 комплекти автоматичних дозаторів; термостат та комплектуючі для приготування проб, тобто витратні матеріали. Тепер потрібна доба для адаптації цього обладнання до роботи в нових умовах, за технологією. І сьогодні зранку наші фахівці спільно з медиками проводитимуть наладку і почнуть виконувати аналізи”, – повідомляє Олексій Вадатурський.

Читайте: Через карантин Україна не обмежуватиме агроекспорт – Тарас Качка

Також директор “Нібулона” відзначив, що потужності нової лабораторії здатні проводити за добу до 400 аналізів:

“Завдяки ще одній додатковій лабораторії фахівці в Миколаєві зможуть працювати цілодобово двома бригадами і проводити до 400 аналізів”.

Крім того, Олексій Вадатурський підтвердив в Україні наявність близько 100 подібних апаратів, на базі яких можна робити якісні аналізі на коронавірус. Він готовий надати будь-яку допомогу з даного приводу.

“З усією відповідальністю можу повідомити, що таке обладнання є в 13 областях у Держспоживслужбі. Такі установки є і в обласних лабораторних центрах МОЗ України. Наприклад, за моїми даними, тільки в Києві та Київській області таких до 10. В цілому до 100, як я і говорив. І, що головне, є фахівці. Детальну інформацію я можу дати уповноваженим особам”, – підкреслив пан Вадатурський.

Нагадаємо, раніше ОЛексій Вадатурський заявив, що в “Нібулона” є американський апарат – ампліфікатор CFX96 TouchReal-Time PCR DetectionSystem – за допомогою якого можна виявляти коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). А такий метод є найточнішим для виявлення геномної РНК вірусів, що зараз існують у світі.

Читайте також