Новини

З України експорт впав до 40% через блокаду кордону

Нині в Україні нагальною стоїть проблема розблокування транспортних перевезень через західний кордон. Внаслідок страйку показник експорту з України впав до 40%.

Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр та міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з експортерами, інформує пресслужба Мінекономіки.

За словами Свириденко, за даними Держмитслужби, у листопаді обсяги експорту української продукції досягли 9,2 мільйона тонн, з яких 783 тисячі тонн припадають на вантажний транспорт. Найбільший обсяг експорту прокладався через польський кордон — 282 тисячі тонн.

Однак цей показник на 40% менший, ніж до початку страйку польських перевізників, проте на окремих пунктах пропуску експорт практично застоявся або зменшився вдвічі.

Свириденко зазначила, що уряд активно працює над вирішенням цієї ситуації, наголошуючи, що не всі заходи можуть бути публічними, але діалог з обох сторін має сприяти подоланню проблем. Дипломатичні заходи відповідно можуть підтримати експортерів, що мають контрагентів в Польщі, і цю ініціативу, за її словами, вже підтримують бізнес-асоціації, що розвивають діалог із польськими партнерами та захищають інтереси України.

Також вона заявила, що уряд в наступному році розширить інструменти підтримки бізнесу, зокрема, у сфері переробної промисловості, та активно працюватиме над залученням інвестицій у реальний сектор економіки. Свириденко підкреслила важливість стимулювання переробної галузі, збільшення обсягів інвестицій та перехід від сировинного експорту до виробництва з високою доданою вартістю.

Нагадаємо, Єврокомісія відповіла на вимогу Польщі щодо скасування “транспортного безвізу” з Україною, підтримуючи збереження умов угоди, укладеної у червні 2022 року та продовженої до червня 2024 року. У звіті “транспортної” Ради ЄС також висловлено звинувачення польській владі в “умиванні рук” у зв’язку із ситуацією на українсько-польському кордоні.

На українську економіку негативно впливатиме блокування автомобільних пунктів пропуску на кордоні України і Європейського Союзу. Очікується, що європейські покупці будуть або розривати довгострокові контракти, або не укладатимуть нових.

Маргарита Юзяк

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку