Новини    02 листопада 2023 14:12

З початку війни експортери агропродукції не повернули в Україну 3 млрд доларів виручки


З початку повномасштабної війни Росії проти України трейдери з різних галузей агропродукції не повернули в Україні близько 3 млрд доларів валютного виторгу. Українські експорти у такий спосіб посилили тиск на валютні резерви країни.

Як пише Bloomberg з посиланням на внутрішні документи Національного банку України, 3 млрд доларів еквівалентно близько 70-75% того, що експортери зберігали за кордоном.

В інтервʼю Forbes Ukraine голова Національного банку України заявляв, що загалом експортери не повернули в країну приблизно 8 млрд доларів власного виторгу. Подібні кроки суттєво впливають на економіку України, зокрема посилюють тиск на її золотовалютні резерви.

Деякі трейдери затягували термін повернення до максимального, тобто 180 днів. Інші ж взагалі не повертають виторг. Співрозмовник Bloomberg підкреслив, що Пишний, назвав цю суму, кажучи про період протягом останніх 10 років.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив нові правила для експорту аграрної продукції в умовах воєнного стану.

З початку роботи Чорноморського гуманітарного коридору, Україна вже експортувала понад 1 млн т зерна, а також овочів, заліза та інших цінних вантажів.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...