Новини    10 серпня 2018 13:36

З початку року на прилавках України закордонної свинини стало вдвічі більше


За сім місяців 2018-го на внутрішній ринок надійшло 12,2 тис. тонн імпортної свинини. У грошовому вираженні імпорт свинини склав $22 млн. Це більші ніж удвічі більше за обсяги надходження імпортної свинини у 2017-му. Про це заявляють аналітики Асоціації «Свинарі України».

Аналітики АСУ зауважують, експорт української свинини в цьому році вдесятеро менший.  За підсумками січня-липня Україна залишилась з від’ємним зовнішньторговим сальдо, яке майже сягнуло двадцятимільйонної позначки у доларовому еквіваленті.

«За другий місяць літа завезли 30% сукупних обсягів імпорту свіжої, охолодженої та мороженої свинини. Причинами такої активізації у липні було те, що на тлі меншної внутрішньої пропозиції свинини закупівельні ціни упродовж усього періоду перевищували бар’єрний рівень (цінова межа, при перевищенні якої надходження імпорту стає економічно обґрунтованим)», — коментують в АСУ.

Практично стільки ж склала вартість імпортованого до України свинячого жиру. Так, за аналізований період з країн ЄС надійшло 32,3 тис. т цієї продукції, що на чверть більше ніж за аналогічний період минулого року.

Експерти зауважили, що сумарні витрати на імпорт свинини та свинячого жиру протягом січня-липня 2018-го склали понад 60% вартості завезення продукції, що входить до групи «М’ясо та їстівні субпродукти».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...