Новини    17 жовтня 2018 12:02

З початку року бюджет підтримки АПК використано на 12%


За 9 місяців роботи цьогорічного механізму державної підтримки АПК було використано трохи більше 12% з виділених 6,3 млрд грн. Такі дані озвучені під час прес-брифінгу у Києві за участю народних депутатів з аграрного комітету, а також керівників профільних асоціацій, передає прес-служба «Української аграрної конфедерації» (УАК).

За словами присутніх, держава виділяє аграріям субсидії – щороку навіть більше – але ці програми є неефективними і фактично не працюють. Також проект держпідтримки від Мінагрополітики на 2019 рік майже ідентична до цього року.

Своєю чергою аграрії направили власні пропозиції щодо покращення діючого механізму держпідтримки голові комітету з питань бюджету Андрію Павелку та керівникам всіх фракцій парламенту.

За словами народного депутата України, президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка, українським аграріям складно конкурувати на світових ринках, зокрема ЄС, через те, що дотації в цих країнах значно більше й ефективніші, ніж в Україні.

Він нагадав, що за   останні  15 років держава щороку змінює систему дотацій,  а за останні 4 роки робить це надто кардинально. В умовах таких постійних «реформ» суб’єкти господарювання не довіряють державі й прагнуть скоріше «піти в тінь», аніж  подати пакет документів на держпідтримку.   Наші урядовці могли б повчитись у європейців, які уникають різких рухів і затверджують програми держпідтримки на сім років.

«Щодо необхідності на законодавчому рівні зафіксувати:   які дотації  мають отримувати відповідні категорії суб’єктів господарювання. На нещодавній нараді щодо державної стратегії розвитку АПК, ініційованій УАК, було оприлюднено  концептуальний  поділ   с/г підприємств на 4 групи, а також відповідний розподіл  державних дотацій, та наголошено на необхідності  внесення змін до чинного законодавства, які мають сприяти ефективнішому розвитку АПК», – оприлюднив позицію УАК Леонід Козаченко.

Президент асоціації також наголосив на тому, що в Україні програму підтримки варто затвердити хоча б на 5 років. В іншому випадку, на галузь чекають непередбачувані проблеми. Зокрема, нещодавнє рішення «Укрзалізниці»  в 1,5 рази підвищити  тарифи на перевезення, спричинить збільшення логістичної складової у   структурі затрат до понад 30%. Нині ця цифра сягає  20%, тоді як в Європі  – 14%, а в  США  9%.

Він повідомив, що 17 жовтня, має відбутись основне засідання бюджетного комітету з питання державної підтримки аграріїв у держбюджеті на 2019 рік – перед передачею законопроекту на перше читання, що заплановане на четвер. До слова, на засіданні  бюджетного комітету Верховної Ради України мають прийти  не лише депутати-аграрії, а й представники профільних асоціацій, аби спільно відстояти права на своє бачення державної підтримки, адже під час попередніх слухань «бюджетники» відхили понад сотню  правок щодо внесення змін в програму підтримки, передбачену проектом державного бюджету на 2019 рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...