Новини    01 листопада 2017 12:57

З нового року молочні продукти вчергове подешевшають


Закупівельні ціни на молоко перетнули рубіж в 10 грн/кг. Завдяки цьому окремі виробники прагнуть компенсувати раніше втрачені об’єми, повідомляє Асоціація виробників молока.

Вартість молока екстра ґатунку в другій половині жовтня склала близько 10,6 грн/кг. Вищий ґатунок переробники купують від 7,5 до 10 грн/кг, перший — від 7,5 до 9 грн/кг. Ціни коливаються залежно від розміру партії та регіону.

Однак подальшого здорожчання очікувати не варто. Невдовзі закупівельні ціни стабілізуються, кажуть в асоціації.

«Основний драйвер подорожчання – експорт – вже не такий активний, як раніше. Масло, яке підтримувало ціни на молоко, теж дешевшає. На кінець жовтня у США вартість продукту знизилась на 2% — до 5 $/кг, в Океанії — на 1,9% — до $5,8, а в Європі — на цілих 11,3% — до 6,4 $/кг», — пояснює Яна Музиченко, аналітик АВМ.

Світові експерти прогнозують чергове зниження цін на молочні продукти та сировину уже в першій половині 2018 року. «Фермерам вже зараз потрібно готуватися до таких змін», — вважає Музиченко.

Україна виступає вагомим гравцем на глобальному молочному ринку. Вітчизняна продукція постачається в ЄС, Бангладеш, Єгипет, Китай, Саудівську Аравію, ОАЕ. Загалом за січень-вересень 2017 року з України експортовано 603 000 тонн молокопродуктів, в 1,9 раза більше, ніж торік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...