Новини    09 серпня 2017 11:07

Євросоюз ввів мито на імпорт кукурудзи, жита і сорго


Відучора Європейський Союз ввів мито на імпорт кукурудзи, жита та сорго в розмірі €5,16 за тонну. Про це українських зернотрейдерів повідомляє керівник аналітичного відділу консалтингової компанії «ААА» Марія Колесник на своїй сторінці у Facebook.

Основною причиною для введення квот є зміцнення євро на тлі низьких світових цін на кукурудзу через надлишок світової пропозиції. Досі з листопада 2014 року в ЄС діяло нульове мито на імпортні поставки кукурудзи.

Європейський Союз тримає лідерство серед імпортерів кукурудзи. Споживання, за останнім прогнозом Міністерства сільського господарства США (USDA), у 2017/18 МР оцінюють на рівні 74,7 млн тонн. Окрім того, у ЄС виробляють понад 60 млн тонн своєї кукурудзи.

Згідно з діючими в ЄС правилами, імпортне мито вводиться у випадку, якщо імпортні ціни, що розраховуються на основі експортних цін США із урахуванням вартості фрахту, опустяться нижче позначки у €157 за тонну, та триматимуться на такому рівні не менше 10 діб.

Мито покриває різницю між ціною поточного імпорту та запровадженим в Європейському Союзі граничним значенням і може бути скорегованим зі зміною цін імпорту, – кажуть у консалтинговій компанії «ААА».

Тим часом розмір квот на безмитне постачання в рамках асоціації Україна-ЄС залишається без змін. Для вітчизняних виробників встановлені річні квоти: мед – 2500 тонн, оброблені томати – 3000 тонн, пшениця – 65 000 тонн, кукурудза – 625 000 тонн, ячмінь – 325 000 тонн. Преференції, покликані активізувати експорт до Європи, будуть введені на строк до 3 років. Вони вступлять в силу до кінця вересня.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...