Новини    09 жовтня 2017 18:57

Європейська молодь покидає села


Україна у плані ведення аграрного бізнесу пішла набагато далі, ніж Європа. Європейці мають постійні дотації й для них фермерство – це стиль життя, аж ніяк не бізнес, вважає президент ІМК Алекс Ліссітса.

«Вартість підприємства у Словаччині визначається як п’ять річних дотацій на гектар. В Україні, перш за все, прораховують ефективність господарювання», – розповів топ-менеджер на Київському міжнародному економічному форумі.

Проте навіть з дотаціями європейці відмовляються від ведення сільського господарства. Молодь їде з села, підприємства — укрупнюються. У Франції вже є господарства по 800 га. Ще 10 років тому цього неможливо було уявити. У Німеччині підприємства розширюються до 10 тис. га.

Україна теж почала виплачувати дотації агровиробникам. В поточному році з бюджету виділено 4 млрд грн, на 2018-й заплановано 2 млрд грн.

«Якщо ці 4 млрд грн дійсно отримають фермери, і це допоможе їх вивести із «сірої» зони, мабуть, воно того варте. Ринок розвиватиметься», – додав Ліссітса.

Поряд з цим експерти вважають, що доцільніше виділену суму було спрямувати на суспільні блага – будівництво доріг, освіту, фітосанітарні заходи.

Ще немає новин у цій стрічці ...