Новини    25 жовтня 2017 18:46

Європарламент хоче заборонити гліфосат до 2022 року


Депутати Європарламенту висловилися за заборону до 2022 року гербіциду гліфосат, який підозрюють у здатності викликати рак. Гербіцид припинять застосовувати перед збором урожаю, повідомляє агенція dw.com.

П’ятирічний термін має дати час аграріям для того, щоб знайти альтернативу гліфосату. Євродепутати виступають за те, щоб пестицид було заборонено застосовувати на території ЄС не лише безпосередньо перед збиранням урожаю, а також на ігрових майданчиках і в парках.

Рішення стосовно дозволу на використання цього засобу, що спливає наприкінці 2017 року, мають ухвалювати держави-члени ЄС або Єврокомісія.

Суперечки щодо подовження дозволу на використання гліфосату виникли ще в 2016 році, країни ЄС не змогли тоді дійти згоди щодо заборони чи дозволу гербіциду. Пізніше Єврокомісія продовжила дозвіл на використання на півтора року. Термін його дії спливає 15 грудня поточного року.

Гліфосат є одним із найпоширеніших продуктів агрохімічної промисловості й вирізняється швидкістю дії і високою результативністю. Для полів, надміру засмічених бур’янами, гліфосатні гербіциди використовують у період осінньої підготовки землі й після прибирання урожаю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...