Новини    17 серпня 2017 15:39

Європа потрапила у яєчну пастку через препарат від кліщів


В Європейському Союзі набирає обертів яєчний скандал. З торговельних мереж відкликають яйця, заражені інсектицидом фіпронілом. Птахофабрики знищують курей.

В кінці липня стало відомо, що на господарствах в Нідерландах, Бельгії, Німеччині та Франції обслуговуюча компанія Chickfriend нелегально використала фіпроніл проти червоного кліща. Діяльність птахофабрик, де проводили обробку, тимчасово зупинена. Поставки яєць і м’яса заблоковані.

«Ми знали про це з початку червня. Почали розслідування, щоб з’ясувати можливу шкоду для здоров’я. Як тільки слідство дозволить, повідомимо більше інформації», — заявила представник Федерального агентства по продовольству Бельгії Катрін Страж’є.

Тим часом заражену продукцію виявили в 15 країнах ЄС, Швейцарії, Південній Кореї і Гонконгу.

Тільки в Нижню Саксонію поставили 28 млн яєць зі слідами хімікату. До цього Німеччина стверджувала, що ввезено втричі менше.

Фіпроніл призначений для лікування тварин від кліщів і вважається помірно токсичним. Високі дози викликають у людей нудоту і запаморочення, іноді — пошкодження нирок і печінки.

Правила ЄС забороняють застосовувати фіпроніл на тваринах, які виробляють їжу. В Україні використання в птахівництві також не дозволено.

Впродовж 2017 р. на вітчизняний ринок яйця з ЄС не надходили, не було і зворотних поставок. Україна отримала право експорту яєць на європейський ринок в 2015 році, проте жодне підприємство досі цим не скористалось.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...