Новини / Ринок землі     22 травня 2018 15:49

ЄСПЛ визнав мораторій на продаж сільгоспземлі порушенням прав людини


Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні порушенням прав людини. Про це повідомляють «Українські Новини».

«Абсолютна заборона України на придбання і продаж сільськогосподарських земель призвела до порушення прав людини, уряд повинен прийняти більш збалансований закон», – йдеться в прес-релізі ЄСПЛ.

22 травня ЄСПЛ виніс постанову у справі «Зеленчук і Цицюра проти України». Ця справа стосувалася скарги двох осіб (жителів Тернополя та Івано-Франківська) на мораторій, що, за їхніми словами, порушив їхні майнові права як власників таких ділянок.

У ЄСПЛ зазначили, що після розпаду СРСР Україна в основному розподіляла сільськогосподарські угіддя людям, які раніше працювали в колгоспах, але при цьому влада ввела, імовірно – на тимчасових засадах, заборону на продаж таких земель, відому як «мораторій на землю».

Уряд стверджував, що цей захід завадив концентрації землі в одних руках.

«Разом із тим суд встановив, що держава не визначила справедливого балансу між інтересами суспільства та правом власності заявників», – наголошено в прес-релізі.

Суд постановив, що уряд повинен вжити законодавчих заходів для забезпечення належного справедливого балансу для власників сільськогосподарських земель. При цьому ЄСПЛ підкреслює, що це рішення суду не означає, що від України вимагають негайно ввести необмежений ринок продажу угідь.

Суд не присудив заявникам грошової компенсації.

Як повідомляв LANDLORD, на початку грудня 2017 року Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав законопроект, яким пропонується продовжити мораторій на відчуження та купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

Верховна Рада підтримала в цілому закон №7350 про подовження на рік мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також