Новини / Ринок землі     17 травня 2018 10:51

ЄС та Світовий банк запустили в Україні програму прозорого управління землею


Європейський Союз спільно з експертами Світового банку та представниками українського уряду оголосили про старт п’ятирічної програми підтримки прозорого управління земельними ресурсами в Україні. Про це повідомляє Укрінформ.

«Програма діятиме у двох пілотних областях: Київській та Миколаївській. Вона включатиме технічну, консультативну, правову та освітню допомогу власникам сільськогосподарських земель», – повідомила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Крістіна Кахконен на прес-конференції в Києві.

За її словами, внаслідок мораторію на продаж землі орендна вартість приватних земель знецінена принаймні у п’ять разів, і люди мають бути підготовлені до відкриття ринку землі.

«Політично і технологічно це дуже складні процеси. Важливо, щоб реформа відбувалася правильно», – наголосила Сату Кахконен.

За її словами, це соціально чутлива тема, тому важлива координація різних гілок влади. Треба бути обережними в умовах великої кількості рейдерських атак.

Голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі зі свого боку зазначив, що співпраця ЄС з урядом України та Світовим банком створить передумови для верховенства права та поваги до кожного з власників та користувачів землі як передумови для підвищення продуктивності виробництва сільськогосподарської продукції та ефективної децентралізації.

«Ми приємно схвильовані з приводу великої зацікавленості до програми зі сторони областей, а також співпраці уряду на різних рівнях. Сподіваємось – це принесе відчутні результати та вигоди для всіх українців», – наголосив Хюг Мінгареллі.

Раніше Сату Кахконен заявляла, що у випадку зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення ціни на землю зростуть до $3-3,5 тис. за га в порівнянні з $1-1,5 тис, які діють нині.

У грудні 2017 року Верховна Рада України продовжила мораторій на купівлю і продаж земель сільськогосподарського призначення, введений у 2002 році. Власники земельних паїв не можуть продати свою власність до 1 січня 2019 року або до прийняття закону про обіг сільгоспземель.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!