Новини    13 березня 2018 14:37

Японські інвестори проаналізують перспективи виробництва енергії із сміття в Україні


Впровадження в Україні проектів із альтернативних видів палива, у тому числі зі сміття, за участю японських технологій та інвестицій йшлось на зустрічі голови Держенергоефективності Сергія Савчука із постійним представником регіонального офісу японської урядової організації з грантової допомоги та пільгових кредитів «JICA» в Україні Такаакі Кавано. Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.

Згідно інформації, агентство «JICA» має наміри провести дослідження стану поводження із відходами у трьох містах: Києві, Харкові та Дніпрі. На основі отриманих результатів буде визначено перспективи ефективного використання сміття для виробництва енергії.

«Щорічно утворюється близько 10 млн тонн твердих побутових відходів, енергетичний потенціал яких становить близько 1 млрд м3 газу у рік. Із 10 млн тонн відходів у процесі їх перероблення можна згенерувати 3,5 млн. Гкал теплової енергії та 1,2 млрд кВт*год електроенергії, а також відсортувати ресурсоцінні компоненти – близько 20% від маси сміття», – заявив Сергій Савчук.

У Держенергоефективності вже розробили попередню фінансову модель інвестиційного проекту із переробки 80 тис. тонн сміття у рік та подальшої генерації енергії. Потужність станції становитиме 2,3 МВт електроенергії та 1,8 МВт теплової енергії. Обсяг необхідних інвестицій у такий проект складе близько 19,4 млн євро, а термін його окупності – від 6 років.

Крім того, Держенергоефективності працюватиме над можливістю залучення технічної допомоги JICA по розробці техніко-економічного обгрунтування для проекту з виробництва енергії із сміття. Також сторони визначать й інші взаємовигідні шляхи співпраці у відновлюваній енергетиці.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...