Новини    23 жовтня 2017 18:52

Яблука подешевшали під напливом пропозиції


За останній тиждень основні сорти українських яблук подешевшали на 20%. Зниження ціни відбувається під впливом високої пропозиції. Яблука на ринку досить багато, а завдяки зниженню ціни попит на них пожвавився, повідомляє Інфо-Шувар.

У порівнянні з минулим роком яблука коштують все ще на 10-20% дорожче. Натомість у Польщі за рік фрукт подорожчав удвічі.

«У першій половині жовтня зросли ціни на всі сорти яблук. Це створило передумови для раннього імпорту з Польщі. Втім, подорожчання негативно вплинуло на темпи збуту. Продавці вимушені були зафіксувати ціни і вже за два тижні почали їх знижувати, – зазначають аналітики Шувару. – В Польщі ціни на яблуко також почали просідати. Найбільш популярні сорти на ринку «Броніше» у Варшаві пропонуються по €0,35-0,45 за кілограм, це на 5% дешевше, ніж тиждень тому».

Нині на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку «Шувар» десертні яблука продають за ціною від 8 до 13 грн/кг. Найдорожчі сорти пропонують по 12-13 грн.

На київсьому ринку «Столичний» десертні яблука коштують 10-15 грн/кг, на ринку «Нежданий» в Херсонській області – 9-11 грн.

Загалом Україна – 12-та в світі по обсягу виробництва яблук. Вітчизняні фрукти мають попит в азіатських країнах.

Ще немає новин у цій стрічці ...