Новини    17 січня 2022 15:14

Виробництво молока в Україні необхідно збільшити до 8 млн тонн – Мінагро

Наразі гостро стоїть питання захисту ринку від імпорту

В Україні потрібно вийти на виробництво 6 млн т молока у промисловому секторі та 2 млн т — у секторі малих сімейних ферм. Так вважає міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко, передає АgroРolit.com.

«Ми зараз напрацьовуємо відповідну програму, і коли вийдемо на фінальний її варіант, то представимо наше бачення розвитку молочної галузі. Сьогодні у нас є чітке розуміння, що нам потрібно вийти на виробництво 6 млн тонн молока у промисловому секторі та 2 млн т — у секторі малих сімейних ферм. При системних інвестиціях в п’ятирічному циклі ми можемо розгорнути цю всю парадигму, відійти від імпорту і розвивати внутрішнього виробника», — заявив міністр.

Зазначається, що наразі гостро стоїть питання захисту ринку від імпорту. Мінагрополітики налаштоване у цьому напрямку категорично.

«Ми проводимо відповідні розслідування, дивимось аналітику, але я хочу сказати, що ми точно будемо захищати свій ринок. Особливо гостро це стосується сирної продукції, імпорт якої зростає в геометричній прогресії. У нас протягом січня-квітня цього року імпортовано сирної продукції на 120 млн грн, це при тому, що минулого року станом на цей час імпорт складав 90 млн грн», — додає Лещенко.

Крім того, в Україні існує недобросовісна конкуренція, і Мінагрополітики розглядає питання захисних мит для нашої молочної галузі.

«Не по усій групі товарів, а по окремих. В першу чергу йдеться про сирну продукцію. Без захисту ринку, без внутрішньої підтримки ми не зможемо зупинити цю інтервенцію», — підкреслив урядовець.

Раніше Landlord повідомляв, що 2021 рік був найгіршим для молочної галузі за останні 6 років. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...