Новини    31 жовтня 2023 14:56

Виплати військовим за участь у бойових діях: Міноборони виявило зловживання на 123 млн грн


Міністерство оборони вибірково перевірило приблизно 40 військових частин та виявило зловживань на 123 млн грн із виплат військовим, які не брали участі в бойових діях і не виконували бойових завдань. Причиною стало те, що командири деяких частин виплачували додаткову винагороду на власний розсуд, йдеться в повідомленні на офіційному сайті Міноборони.

Як пише міністерство, командири надто вільно тлумачили такі терміни, як “бойові дії” та “бойове (спеціальне) завдання. Наприклад, був випадок, що військовим понтонно-мостової роти надавали щомісячну доплату в 100 тисяч, коли ті виконували завдання на Київщині вже за кілька місяців після відступу росіян. Тобто тоді регіон не вважався районом ведення бойових дій. Через це протягом вересня-грудня 2022-го року сума виплат становила 6,5 млн грн.

Міноборони вважає, що необхідно “чітко й однозначно визначити терміни “участь у бойових діях” та “бойове (спеціальне) завдання”. В іншому випадку премії можуть отримувати і ті, хто не виконує жодних бойових завдань (наприклад бухгалтерам, відділу кадрів тощо).

“Водночас важливо враховувати право на додаткові виплати для всіх військовослужбовців, які виконують завдання в зонах без активних бойових дій (наприклад у складі груп ППО)”, — наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, начальниці Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області оголосили про підозру в незаконній приватизації 60 га землі сільськогосподарського призначення,

Бюро економічної безпеки заявило, що викрило львівський холдинг, до складу якого входять 60 ресторанів та торгових точок, на ухиленні від податків на 50 млн. У БЕБ не вказали його назви, але співзасновник холдингу !FEST Юрій Назарук писав про обшуки і, що досі не було запитів або звернень від правоохоронців.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...