Новини    05 грудня 2024 14:43

Викиди парникових газів від сільського господарства знижуються завдяки природоохоронним практикам


Зміни в землекористуванні протягом останніх трьох десятиліть значно збільшили антропогенні викиди парникових газів, проте природоохоронні практики у сільському господарстві почали демонструвати помітний позитивний ефект.

Про це свідчать дані дослідження опублікованого у Global Change Biology.

За результатами дослідження під керівництвом Лі Лідуна, викиди, пов’язані із землекористуванням, за останні 30 років зросли з 31 до 46 мільярдів тонн CO2-еквівалента. Основними чинниками цього стали розширення штучних поверхонь (+133%), зростання площ ріллі та скорочення лісів (-4%).

Роль різних типів землекористування в емісії:

  • Штучні поверхні збільшують викиди на 0,64% за кожне 1% зростання площі.
  • Ліси мають негативний коефіцієнт впливу -0,9%, демонструючи їхню ефективність у поглинанні CO2.

Попри зростання площ сільськогосподарських земель, щорічні викиди в цій галузі скоротилися на 4%. Це стало можливим завдяки впровадженню природоохоронних технологій, таких як селекція худоби, раціональне використання добрив та анаеробна переробка відходів.

Прогноз до 2050 року:
За відсутності природоохоронних заходів викиди від змін землекористування можуть зрости на 40%, досягнувши 76 мільярдів тонн CO2-еквівалента. Проте збереження екосистем і подальше впровадження екологічних технологій здатні стабілізувати емісію.

Це дослідження підтверджує необхідність інтеграції природоохоронних практик у всі аспекти землекористування, зокрема в агросекторі. Це дозволить поєднати економічний розвиток із захистом довкілля та забезпечити екологічну стійкість у довгостроковій перспективі.

Нагадаємо, полтавський олійноекстракційний завод Kernel став першим підприємством у харчовій промисловості України, яке долучилося до ініціативи Science Based Targets (SBTi).

Новини за темою:  Погода 13 травня: де в Україні очікуються дощі та де оголошено пожежну небезпеку
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...