Новини / Політика     03 листопада 2020 16:15

Вибори у США: які плюшки пообіцяли фермерам Трамп і Байден

Світові ф'ючерсні ринки з нетерпінням чекають на результати президентських виборів в США. Обидва претенденти роздали щедрі обіцянки фермерам з метою заручитися підтримкою аграрних штатів

Світові фондові і ф’ючерсні ринки з нетерпінням чекають на результати президентських виборів в США, пише ресурс Grain Central. Вважається, що перемога демократів може стимулювати інфляційний тиск в економіці США, який матиме позитивний вплив на ринки сільськогосподарських ф’ючерсів. Якщо ж перемогу здобудуть республіканці, це буде сигналом до продовження існуючої економічної і політичної політики.

На відміну від інших розвинених країн, у США немає законів, що обмежують тривалість виборчих кампаній, і до моменту фінального голосування у вівторок, 3 листопада, ця кампанія тривала 1194 днів. В останні дні президентських перегонів і Дональд Трамп, і Джо Байден роздали щедрі обіцянки щодо захисту етанольної галузі, щоб заручитися підтримкою в найважливіших штатах «кукурудзяного поясу».

Зазначимо, що індустрія з виробництва етанолу надзвичайно стурбована через своє недалеке майбутнє, адже саме наступний президент буде головувати в конгресі під час перегляду Стандарту відновлюваного палива (RFS) у 2022 році.

Серед іншого, в разі свого обрання на пост президента США, Джо Байден пообіцяв сприяти продажу електромобілів. Ця заява стурбувала як американських фермерів, так і переробників етанолу. Але при цьому Байден має намір застосовувати більш гнучкий підхід до міжнародної торгівлі і почати проводити торговельну політику, яка буде працювати на американських фермерів.

Читайте: Сергій Маловік: Зрошення дає змогу отримувати стабільну високу врожайність

Проте, схоже, що фермери продовжують ставити на республіканців, незважаючи на торгову війну з Китаєм, яка обійшлася сільськогосподарської галузі США в десятки мільярдів доларів, серйозно підірвавши рентабельність американських фермерських господарств. Щоб компенсувати скорочення доходів внаслідок суперечки з КНР, Трамп виплатив фермерам суттєві субсидії, отримавши звинувачення у використанні програми на суму $28 млрд для купівлі голосів аграріїв.

Що стосується питань охорони навколишнього середовища, то і тут два кандидати мають протилежну думку.

Трамп розкритикував екологічні норми як непотрібну бюрократію, і його адміністрація вже вжила заходів для їх зменшення або скасування.

Байден, у свою чергу, пообіцяв, що внесе зміни в ряд екологічних норм на користь фермерам. Також він запропонував активізувати використання екологічно чистих джерел енергії, що потенційно може підвищити життєздатність біопалива з зерна. Крім того, серед обіцянок претендента від демократів – екологічна субсидія, яка буде виплачуватися  фермерам, які поліпшать показники по зниженню викидів вуглекислого газу.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, як Агрофірма «Лан» розвиває партнерські відносини з компанією «Ерідон».

Читайте також