Новини / Політика     04 березня 2020 16:55

ВР прийняла відставку Олексія Гончарука

Парламент задовільним заяву Олексія Гончарука про відставку з посади прем’єр-міністра України. За проголосували 353 народні депутати.

Перед голосуванням до зали парламенту прийшов президент України Володимир Зеленський. У своєму виступі глава держави піддав серйозній критиці роботу Кабінету міністрів України. Зокрема, невдоволення Президента викликали невиконання бюджету, малі надходження від митниці, відсутність індексації пенсій, проблеми з медичною реформою.

“Мені не соромно за наш уряд, але ми хотіли б ним пишатися”, – сказав Володимир Зеленський після суттєвої критики діяльності Кабміну.

“У цьому уряді не крали. У нас не було корупції, – підкреслив Олексій Гончарук у своєму прощальному слові. – Ми боролися з корупцією на всіх ділянках, які нам довірили президентом, парламентом і українським народом”.

Також Олексій Гончарук зробив комплімент Володимиру Зеленському: “Хочу сказати, що в нас дуже хороший президент”. Далі Гончарук м’яко натякнув на незгоду з критикою: “Шість місяців – дуже короткий строк для оцінки будь-якого уряду. Ми зробили багато. Думаю, українці відчувають це в своїх платіжках», – сказав Олексій Гончарук.

Читайте: Хто увійде в новий уряд у разі відставки Гончарука

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко повідомив, що комітет розглянув на своєму засіданні 4 березня  заяву прем’єр-міністра України О. Гончарука про його відставку та вирішив рекомендувати Верховній Раді України її задовільнити.

У виступах перед голосуванням народні депутати по-різному відгукувалися про роботу прем’єра та уряду загалом. Переважала переважно критика, причому від опозиціонерів дісталося не лише Олексію Гончаруку, а й самому президенту Володимиру Зеленському.

Олександр Качура з фракції “Слуга народу” сказав Олексію Гончаруку, що “це дуже мужній вчинок” – подача заяви про відставку. Водночас депутат наголосив: “Нам дуже важко було достукатися до уряду. Ми не будемо прикривати. У нас немає касти недоторканних”.

Сергій Соболєв, заступник голови фракції Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” у Верховні Раді найбільше критикував земельну реформу уряду Гончарука.

Про необхідність скасування законів про ринок землі говорили представники Опозиційної платформи “За життя”.

Жорсткій критиці діяльність уряду й Президента піддав Олексій Гончаренко з фракції “Європейська Солідарність”. “Це ви винні в провалах цього уряду”, – сказав Олексій Гончаренко.

Після того, як Верховна Рада України прийняла відставку Олексія Гончарука, в роботі парламенту  оголошено 20-хвилинну перерву.

Landlord раніше розповідав, що нинішній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов відмовився від портфеля у новому уряді.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також