Новини    23 травня 2018 15:14

Влітку в Україні запрацює перша теплоелектростанція на біопаливі


У Кам’янець-Подільському, що на Хмельниччині, завершують встановлювати теплоелектростанцію потужністю майже 45 МВт із комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії твердопаливними та газовими котлами. Із 15 червня цього року почнуть тестувати станцію і вже 3 липня планується офіційне відкриття  та введення в експлуатацію об’єкту. Про це повідомляють у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності).

За даними агентства, у якості біомаси буде використано відходи сільського та лісового господарства: в основному, солому, кукурудзу та щепу.

Будівництво комплексу почалося ще у 2015 році. Вартість проекту –  $9,6 млн. Кошти надав Світовий банк у кредит під 0,01 % річних.  Над створенням об’єкту працюють фахівці з 9 країн Європи.

«ТЕС оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна). Кам’янець-Подільський стане не просто першим, а й третім у Європі та п’ятим у світі містом, яке використовуватиме цей сучасний метод виробництва тепла. За оцінками експертів, окупність проекту – 5 років», – йдеться у повідомленні.

За даними КП «Міськтепловоденергія», після впровадження ТЕС на біомасі місто очікує зменшення споживання газу на 15,5 млн м3на суму близько 115 млн гривень у рік.

Наразі в Україні діє стимулюючий тариф на тепло «не з газу». Він прив’язаний до курсу євро та підвищено на 10% до 12,4 євроценти/кВт*год. Також можна отримати надбавку до «зеленого» тарифу за використання українського обладнання.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...