Новини    19 жовтня 2017 11:20

Вітчизняні плантації під картоплею скорочуються


Цього року українські виробники скоротили площі під картоплею і плантації під овочами «борщового набору». Про це з посиланням на Держстат України повідомляє «Інфо-Шувар».

У комерційних проектах площі під картоплею скоротилися на 20%, до 80 000 га. Натомість у приватних господарствах спостерігається невеликий зріст на 1%, до 1320 га. Відбулось це за рахунок збільшення плантацій в населення на 3%.

Цього року виробнича площа під овочами «борщового набору» в Україні становить трохи більше 200 000 га. Це на 2% менше, ніж минулорічний показник. Комерційний сектор під вирощування овочів «борщового  набору» виділив на 35% меншу площу, а населення навпаки розширило плантації на 1%.

Найбільше зменшення площ зафіксували під столовим буряком і морквою, по цих культурах загальна площа стала меншою на 2,5%, при цьому скорочення в комерційному секторі становить відповідно 45% та 40%. В господарствах населення площі під морквою збільшились на 1%, а по буряку майже не змінились. Площі під білоголовою капустою скоротились на 2%, , комерційні плантації стали меншими на 26%. Приватні господарства посадили капусти приблизно стільки ж, як і торік.

Загальна площа під цибулею майже не змінилась, хоча в комерційному секторі вона стала меншою на 25%. Приріст приватних плантацій становить 4%.

На найбільших гуртових ринках країни картоплю і цибулю продають приблизно за тими ж цінами, що торік. Білоголова капуста дещо подешевшала, а морква і буряки зросли в ціні.

 

 

Ще немає новин у цій стрічці ...