З початку року виробництво молока на підприємствах збільшилася на 1,3% порівняно з 2016 роком, а в серпні зростання склало 3,6%.
У вересні боротьба за молоко і сировинні зони ще більше активізувалася. Відповідно, закупівельні ціни на сировину показують стрімке зростання. На тлі експортних цін і збільшення курсу долара до гривні, зміцнилася вартість біржових молочних товарів, повідомляють в Інфагро.
Виробництво молока за вісім місяців продовжує знижуватися (-0,9%) і становить 7 171 тисяч тонн. Загальну картину псує категорія господарств населення (стабільне зниження -1,6%).
Сільгосппідприємства показують успіхи – з початку року виробництво молока в категорії збільшилася на 1,3% порівняно з минулим роком, а в серпні зростання склало 3,6% порівняно із серпнем 2016 року. З такою динамікою показники сільськогосподарських підприємств за підсумками року можуть досягти позитивних 2%.
«Висока закупівельна вартість молока дозволяє виробникам бути не просто прибутковими, а понад прибутковими. Цим моментом просто необхідно користуватися – закуповувати і покращувати поголів’я, інвестувати в нові комплекси і проекти», – вважають експерти Інфагро.
За серпень в роздрібній торгівлі молоко жирністю 2,5% подорожчало на 0,4 грн, масло – на 0,88 грн, сир – на 0,3 грн. Йогурт прибавив 1,5 грн.
Асоціація виробників молока спрогнозувала, що в першій половині вересня ціни на молоко додадуть ще 4-5%.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!