Новини    16 жовтня 2018 17:28

Висока врожайність кукурудзи зменшує її вартість


Висока врожайність соняшника, кукурудзи та сої призводить до дефіциту складських місткостей та перевантаженню елеваторів. Про це йдеться на сайті «Електронної зернової біржі України». Зазначається, що збору врожаю сприяє тепла та суха погода.

«Якщо соняшник обмолочений на 90% площ, соя – на 70%, то кукурудза зібрана лише з 50% площ. Попередня врожайність кукурудзи дозволяє сподіватися на отримання рекордного врожаю 31-32 млн т, проте відсутність складських місткостей та низькі темпи експорту уповільнять збирання», – йдеться у повідомленні.

Погіршить ситуацію підвищення Укрзалізницею плати за використання вагонів у 1,5 раза, через що тариф на перевезення виросте на 150-200 грн/т, тоді як ціни на автоперевезення вже зросли на 50% внаслідок подорожчання дизпалива з 27 до 32 грн/л та дефіциту автозерновозів.

Зниження експортних цін на кукурудзу в порту до 154-155 $/т не активізувало попит на українську кукурудзу з боку імпортерів, оскільки на світових ринках домінує більш дешеве американське зерно. Гарний врожай в Румунії та Сербії покриває дефіцит кукурудзи в ЄС, що поки не дозволяє активізувати імпорт вітчизняного зерна в цьому напрямку.

В США дощі зі снігом уповільнили збирання й можуть погіршити врожай в окремих штатах, завдяки чому ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго виросли до 148,1 $/т.

Тепла та суха погода в США та Україні на поточному тижні дозволить прискорити збирання та посилить тиск на ціни.

За оцінками Strategie Grains, дефіцит пшениці та ячменю на внутрішньому ринку ЄС посилить попит на кукурудзу з боку тваринників, завдяки чому виростуть обсяги внутрішньої торгівлі кукурудзою між країнами Євросоюзу та імпорт зернової. В порівнянні з вересневим звітом прогноз імпорту кукурудзи до ЄС збільшили на 100 тис т до 21,1 млн т, що на 3,2 млн т перевищить рекордний імпорт попереднього сезону та буде на 1,6 млн т більше прогнозованого USDA імпорту 19,5 млн т.

За тиждень імпорт кукурудзи до ЄС виріс на 20% та сягнув 4,771 млн т, що на 10% перевищує показник аналогічного періоду минулого року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...