Новини    27 вересня 2018 11:47

Вірус АЧС може поширюватись через корми


Вірус АЧС може тривалий час жити у кормах та кормових інгредієнтах та «подорожувати» між країнами, завдяки імпорту-експорту цих продуктів. Таких висновків дійшли американські вчені після проведеного дослідження, передає Асоціація «Свинарі України».

За словами доктора ветеринарної медицини, професора відділу діагностики та патобіології Коледжу ветеринарної медицини (Університет штату Канзас, США) Боба Роуленда, вірус АЧС може виживати в умовах навколишнього середовища.

«Вірус АЧС виявився одним із найбільш стабільних. Це означає, що він добре виживає в умовах навколишнього середовища, у сирих кормах і має високу здатність до зараження впродовж тривалого часу, зокрема й після перевезення. Відтак, ризики глобального поширення цієї хвороби будуть лиш зростати», — наголосив учений.

За словами вченого, тривалість життя вірусу у кормах та їх інгредієнтах перевіряли за допомогою спеціальної камери, яка забезпечувала умови, схожі до перевезення продукції:

«Завдяки відповідному обладнання ми могли симулювати умови — температуру, вологість, тривалість — у яких транспортують корми. У ході цього досліду розігрували ситуацію із поставкою продукції з ЄС до США. Таку симуляцію можна розробити для будь-якого маршруту і перевірити потенційну загрозу поширення вірусу».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...