Новини    12 листопада 2017 12:35

Вирощувати часник вигідно на площі від 2 гектарів


На українському ринку засилля китайського часнику. Та цю продукцію можна замістити вітчизняною, зробивши акцент на якості. Гарне пакування, брендування та переробка допоможе просунути часник і на експорт. Таку думку в ефірі AgroFM висловила Анна Морозова, голова часникового кооперативу UKRUP.

Для вирощування часнику доведеться витратити близько 180 000 на гектар. Це затрати на механічну посадку, обробку пестицидами, внесення добрив, оренду землі, техніки й таке інше.

«Промислове виробництво окупається на площі від 2 гектарів, — ділиться досвідом Морозова. — Зібравши врожай з такої площі, 30% ви зможете безболісно продати в низький сезон ціноутворення, аби покрити борги. Решту 70% можна продати тоді, коли це стане вигідним».

Максимальна урожайність, яку отримує UKRUP при традиційному вирощуванні, — 6,1 тонн з гектара доробленого продукту. Більше — 10-12 тонн — отримують на поливі в південних областях. Це сприятливий регіон вирощування часнику, врожай має високу якість.

Нині ціни на часник на вітчизняному ринку досягають 80-100 грн/кг. Раніше на гуртових ринках можна було придбати продукт за 28-36 грн.

99,5% часнику в Україні вирощують приватні господарства. Торік виробництво склало рекордні 188 000 тонн, із яких 195 тонн — експортовано.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...