Новини    23 липня 2018 11:11

Виробництво біоетанолу на Гнідавському цукровому заводі може за рік замінити 50 тис тонн нафти


Експерти називають виробництво біоетанолу на Гнідавському цукровому заводі у Луцьку, одним із прикладів, яке допомагає рухатися в бік енергетичної незалежності України. Про це повідомляє прес-служба ПрАТ «Гнідавський цукровий завод».

«Цей проект потрібен Україні. З нашої меляси ми отримуємо енергетичний ресурс, який за рік може замінити 50 тис. т нафти», — розповідає генеральний директор Гнідавського цукрового заводу Ростислав Новосад.

Вироблений біоетанол може бути використаний для часткової заміни традиційного бензину в автомобільному пальному, а також в якості розчинника для лаків, фарб та омивачів для автомобілів.

«Більше того, виробництво біоетанолу експерти називають чи не єдиним шляхом розвитку вітчизняного цукроваріння. Цукрові заводи великою мірою залежать від ціни на цукор, яка часто коливається, а розширення виробництва до закритого циклу допомагає досягати кращих результатів», – йдеться у повідомленні.

На підприємстві у Луцьку вказують на енергоощадний та екологічний ефект від цього проекту. Очікувані результати — зниження енерговитрат на близько 30%; збільшення продуктивності на 15-18%, скорочення викидів вуглекислого газу майбутніми споживачами продукту — до 30 тис. т на рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...