Новини    08 листопада 2017 17:22

Виробництво аграрної продукції в Україні скоротиться майже на 3%


Обсяг виробництва агропродукції в Україні за підсумками поточного року скоротиться на 2,6% порівняно з минулим роком і становитиме 247,9 мільярда гривень, повідомляє Уніан.

Згідно з повідомленням Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», виробництво продукції рослинництва цього року скоротиться на 3,4% – до 178,7 мільярда гривень. Разом з тим експерти прогнозують збільшення обсягів виробництва пшениці, жита, гречки, гороху, рису, ріпаку та картоплі.

За підсумками 2017 року рентабельність більшості сільськогосподарських культур буде нижчою, ніж рік тому. Наступного сезону, особливо на півдні України, замість соняшнику аграрії сіятимуть більше зернобобових культур.

Насамперед, це пов’язано зі збільшенням витрат на виробництво. У цьому році соняшник може поступитись лідерством з рентабельності вирощування іншим культурам, повідомляє ukragroconsult.com.

За прогнозами Інституту аграрної економіки, виробництво продукції тваринництва за підсумками поточного року становитиме 69,2 мільярда гривень, що на 0,6% менше, ніж в 2016 році. Виробництво м’яса великої рогатої худоби, птиці та яєць трохи збільшиться. При цьому очікується зменшення виробництва молока та вовни.

У 2016 році зафіксували ріст виробництва сільського сільськогосподарської продукції на 6,1% порівняно з попереднім роком. Сільськогосподарські підприємства виробили на 9,8% більше, ніж роком раніше, а населення збільшило виробництво на 1,5%.

Раніше Landlord повідомляв, що до 2025 року в українські чорноземи потрібно внести добрив на 500 млрд грн. Таким чином вдасться повністю використати ресурс вітчизняних сільськогосподарських земель.

Ще немає новин у цій стрічці ...