Новини    28 жовтня 2017 12:48

Виробники соняшника надають перевагу «живим грошам»


Виробництво і пропозиція сировини для українського олійного ринку продовжує зростати, попри зниження цін і темпів зростання споживання. Впливають на це, окрім  глобальної кризи світових економік і зниження цін на олію, ще й коливання на валютному ринку України. Про це йшлося на конференції «Олійно-жирова промисловість-2017», повідомляє АПК-Інформ.

«Вітчизняні сільгосптоваровиробники сьогодні намагаються продавати насіння соняшнику за готівку, а це істотно спотворює ситуацію на ринку олії, призводить до його тінізації, а також стримування продажів або переробки на давальницьких умовах», – зазначив генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук.

Позитивним фактором є чинне в Україні мито на експорт насіння соняшника, що забезпечує внутрішній ринок стабільними обсягами переробки, а також стимулює інвестиції в нове ефективне обладнання.

«Головна умова подальшого стабільного розвитку олійно-жирового комплексу України – збереження експортного мита на насіння соняшника, а також нарощування обсягів переробки сої та ріпаку», – резюмував доповідач.

Раніше повідомлялося, що валовий збір насіння соняшнику в Україні, порівняно з показником минулого маркетингового року, скоротиться приблизно на 8%.

Напередодні Міністерство сільського господарства США знизило прогноз виробництва соняшника в Україні на 0,5 млн тонн. Очікується, що врожайність складе 21,9 ц/га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...