Новини / Рослинництво     26 лютого 2018 13:43

Виробник добрив на українському ринку агрохімії місця вистачить всім

Василь Мельникович директор ТМ «ДоброДІЙ» та ТОВ «Майбутнє будуємо разом», розповів журналістам LANDLORD про ситуацію на українському ринку добрив.

Розкажіть, будь ласка, які ваші враження від цієї виставки?

Ми задоволені виставкою, третій рік працюємо тут, хоча під торговою маркою виробляємо добрива вже 10 років. Сім років ми вважали, що ми ще не готові до виходу на виставку, розпочинали з прямих продажів.  Працюємо третій рік, але вже є клієнти, котрі багато про нас знають, які дякують за нашу роботу і впевнені у наших менеджерах. Компанія є виробником. І ми, як виробники, безпосередню, на ринку не працюємо. У нас є ексклюзивний дистриб’ютор – вінницька фірма «ПОДІЛЛЯАГРОЗАХИСТ». Виробництво знаходиться у Київській області Макарівському районі. Ми працюємо по одному каналу збуту. Співпрацюємо з ними вже близько 7 років і задоволені їх роботою. Вони працюють по позакореневому підживлені тільки з нами і відносяться до нашого продукту як до свого. І тому це дає нам змогу знати та реагувати на потреби ринку і готувати такі продукти, які ринок потребує на сьогоднішній день. З семи добрив «ДоброДІЮ» – є комплексні добрива – органічно-мінеральні добрива.

На цю виставку Ви приїхали з якимись новими продуктами чи з класикою?

Цього року ми маємо і нові продукти, і продукти, які на ринку вже давно. Новий продукт, який ми у цьому році виводимо – Добродій калій актив. Він унікальний тим, що додаєм концентрат калію до 175 г на літр калію ефективного, який, практично, споживається на 100%. Та комплекс спеціально підібраних концентратів металів. Це новий продукт, який у минулому році ми обкатували як концепт, а у цьому році вже виводимо на ринок. Він дуже добре показав свою роботу.

Хто Ваш основний покупець? Куди постачаєте свою продукцію?

Компанія «ПОДІЛЛЯАГРОЗАХИСТ» має філіали по всій Україні. Це вінницька компанія і вона розвивалася, в основному, з центрального регіону. Зараз основні регіони, де ми починаємо у цьому році потужно розвиватися – Запорізька та Одеська області, тримаємо Західний регіон.

Скажіть, будь ласка, як Ви вважаєте, який обсяг ринку виробників мінеральних добрив?

Якщо чесно, ми не проводили спеціальних досліджень, тому не буду говорити про обсяг. Але радує те, що багато на цій виставці українських виробників представлених, саме в сегменті рідких добрив з позакореневим підживлення. Я не можу говорити про добрива для основного підживлення, а для позакореневого дуже багато добрив, багато цікавих розробок. Тому приходиться бути завжди у тонусі.

Які заводи Ви вважаєте основними конкурентами, саме українського виробника?

Моя особиста позиція така, що ми не маємо ніяких конкурентів, не слідкуємо за конкурентами. Ринок України настільки об’ємний, потужний, що на всіх місця вистачить ще на 5-10 років. Кожен має свої переваги, має свого виробника. Наші виробники шукають, постійно змінюють, проводять досліди з різними компаніями – один рік одна компанія краще, другий – інша. Тому дуже важко втримати, навіть, свого перевіреного покупця. Ринку вистачить на всіх. І конкуренції у цьому ринку, з моєї точки зору, майже немає.

А як щодо конкуренції українських та іноземних виробників?

Коли ми починали 10 років тому своє виробництво, вважалося, що Україна взагалі не має перспектив увійти, як конкурент, до іноземних виробників. Тоді  в основному це були і польські добрива, і більш якісні комплексні добрива. І ми дивилися на них, як на ціль до якої повинні прийти. На сьогоднішній день ми конкуруємо з усіма виробниками, можемо проводити польові дослідження, випробування з усіма добривами. І у багатьох випадках ми перемагаємо. Технологія, ті складові українського виробника, яку ми застосовуємо, стає унікальною у багатьох аспектах, без перебільшень можна сказати, що ми маємо унікальний продукт, який на крок або два попереду. Скажімо, цитрати металів, які ми застосовуємо, комплекс цитратів металів, який входить як частинка у наші комплексні добрива – це продукт завтрашнього дня або, навіть, післязавтрашнього.

З якими проблемами Ви стикаєтесь саме на Українському ринку? Що заважає вам розвиватись?

Знаєте, якщо у когось є проблеми – це його вина. Якщо мені щось заважає, то значить це я не допрацьовую.

Знаєте, хтось говорить, що, наприклад, «Укрзалізниця» не додає вагонів для перевезення добрив.

Дивіться, крім того, що я виробляю добрива, також є власником сільгосппідприємства. І ми знаємо у якій країні ми живемо, з усіма її проблемами. Я не хочу сьогодні зупинятися на цих питаннях. Відносно нас – ми відправляємо залізницею товари. Скажімо, логістика на сьогоднішній день така, що ми можемо доставляти товари поштою, девелоперськими компаніями, з цим проблем немає. Система доставки автотранспортом працює нормально, з цим також немає проблем. Важливий підхід керівника, навчання менеджерів і сама система організації виробництва і логістики. Тому ми не шукаємо проблеми. А якщо і шукаємо, то тільки у собі.

Чи чекаєте якихось сюрпризів на ринку у 2018 році? Якщо так, то які це можуть бути сюрпризи?

Я чекаю сюрпризу від того, що ми різко збільшимо рівень своїх продаж за рахунок того, що у минулому році ми заклали потужну базу якісного продукту. І багато виробників, які творчо підходять до роботи, повірили та перевірили наш продукт. І я чекаю того, що ми різко збільшимо свої продажі у цьому році. Я дуже позитивно налаштований, як це потрібно кожному виробнику.

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!

23 хв. тому

ТОП-5 катаклізмів: нашестя проти врожаїв

Глобальні кліматичні зміни досягли й України. "Житниця Європи" все ще ставить рекорди врожайності. Але самих лише знаменитих чорноземів для успіху стає замало. Виклик фермерам кинула сама природа.

Метеозахист   

5 години тому

Георге Ніцю: З відповідною технологією можливо все, навіть вирощувати гарні врожаї в несприятливих умовах

Румунський фермер Георге Ніцю вже понад 26 років працює в аграрному секторі й, незважаючи на важку працю, не бачить себе в іншій галузі. У 2001 році він заснував агрокомпанію SC OPT – MP SRL. Георге працює на 768 га землі, більша частка якої належить йому.

Як живе іноземний фермер   

7 години тому

Зняття мораторію на землю: Світовий банк чекає рішення від Зеленського

Світовий банк вважає, що відкриття ринку землі в Україні може додати до зростання економіки держави 1–2% і розраховує, що нова українська влада візьме на себе зобов’язання щодо зняття мораторію на продаж землі сільгосппризначення.

Про це повідомляє Укрінформ.

Директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, виступаючи на прес-конференції сказала:

«Ми сподіваємося, що нова Адміністрація Президента та новий Президент візьмуть на себе зобов’язання щодо зняття мораторію на землю».

За словами Сату Кахконен, ціна на землю залежатиме насамперед від свободи дій на ринку. Тобто, чим вільніший буде ринок продажу землі, тим вищою буде її вартість.

Читайте: Повне занурення аграріїв в цифрові технології: як охопити неосяжне?

За оцінками Світового банку, ВВП України у 2020 р. може прискоритися до 3,4%, а у 2021 р. – до 3,8% за трьох умов:

  • зняття мораторію на землю,
  • продаж державної частки в банківській сфері приватним структурам
  • послідовна боротьба з корупцією.

Landlord раніше повідомляв про те, що команда Володимира Зеленського виступає за скасування мораторію на продаж сільгоспземель.

Політика   

23 травня 2019 10:47

Страшенна злива перетворила поля під Кременчуком на болота ФОТО

Постраждали посіви елітної пшениці, соняшника та кукурудзи на 10-15% площ у ПСП «Дніпровські зорі». Керівник підприємства каже, що під час злив поля нагадували «гірські річки у Карпатах». Проте фермер сподівається, що більшу частину посівів вдасться врятувати.

Про наслідки шаленої зливи та граду у Кременчуцькому районі написав на своїй сторінці у Facebook Володимир Сіора, заступник директора, головний агроном у приватному сільськогосподарському підприємстві «Дніпровські зорі». Він розмістив фото того, що наробила стихія в його господарстві. Злива розігралася якраз на свято Миколи Чудотворця, 22 травня. Фермер жартує, що то так привітав святий і не втрачає оптимізму.

«Чудотворець сьогодні з привітаннями також не забарився. Привітав з самого ранку зливою та градом. В 10.20 продовжує вітати дощем. Чи на цьому закінчиться? Чи будемо такі вітання приймати весь день? А може це на врожай? Найкращі, елітні посіви пшениці вже положило на землю. Овочам досталось сповна. Та всерівно вдячні, що хоч все не знищило….. Зробили вихідний і насолоджуємося погодніми умовами,» – пише Володимир Сіора.

Сьогодні Landlord зв’язався із головним агрономом ПСП «Дніпровські зорі» та розпитав про наслідки стихії на полях.

Володимира Сіора каже, що такої потужної зливи не бачив років 15. Найбільше постраждали посіви кукурудзи та соняшника у низинах. На сьогодні  соняшник і досі стоїть  у воді. Дісталося й елітній пшениці, і людським городам.

– Учора я повертався о 12 годині з Кременчука, то потоки на полях були такі, як ото гірські річки в Карпатах. Там, де були схили та гирла старих річок, посіви кукурудзи просто змило, вона ж невелика була. На пагорбах кукурудза жива. Вимило незначні площі кукурудзи та соняшника. Насівати заново ніхто не буде. Пшениця на гірших по родючості ґрунтах вистояла, бо в неї колос був не дуже великий, вона легша. Її трішки намочило, градом побило, але вона вистояла. А насіннєві ділянки, де заводили елітний матеріал, нові сорти, де було краще живлення, догляд  – пшениця нахилилася та лягла на землю. Вона вже не підніметься. Але на останньому «колінці» сам колосок може піднятися вгору. Тому, якщо будуть сонячні дні, колос ще підніметься вгору, і, сподіваюсь, нам ще вдасться зібрати зерно. Звісно, врожаю хорошого не буде.

Читайте: На Житомирщині смерч знищив теплиці і 100 га лісу

Фермер каже, що елітну пшеницю сіяли із запасом, тому сподівається, що на насіння вирощеної елітної пшениці все ж вистачить. Він додає, що пшениця витримує затоплення 3-4 дні, і якщо за цей час зійде вода, то можна буде зібрати який не є урожай.

Усього у ПСП «Дніпровські зорі» 1050 га землі під посівами, затоплено 10-15 площ.  Доведеться рихлити 700-800 га площ – а це додаткові витрати для підприємства. Головний агроном каже, що під час цього внесуть додатково й азотні добрива. Попри те, що наробила негода, він сподівається, що волога дасть розвиток пізнім культурам.

– Спочатку ми були розстроєні, але зібралися, подивилися – траплялося  гірше. Тому налаштовані оптимістично, – каже Володимир Сіора.

Як повідомляв раніше Landlord, на початку травня зливи частково змили посіви соняшника і кукурудзи на заході України.

Клімат   

22 травня 2019 11:53

Як Україні збільшити агровиробництво: три ключові умови

Для того щоб українські аграрії могли наростити обсяги виробництва, вони мають приділити основну увагу зростанню якості вирощеного зерна, зниженню собівартості продукції та розвитку інфраструктури. Так вважає керівник аграрного напрямку «Епіцентру К» Василь Мороз.

Про це повідомляє Економічна правда.

Україна – одна з небагатьох країн світу, які ще мають можливість нарощувати агровиробництво та збільшувати експортний потенціал. Для інтенсивного розвитку сільськогосподарського сектора країни аграрії мають контролювати кілька ключових чинників.

Перший: валовий збір та якість вирощеного зерна

Щоб забезпечити належне виконання цієї умови, слід чітко дотримуватися агротехнологій та строків проведення сільгоспробіт.

Читайте: Фермери Черкащини втратили 60% урожаю абрикосів

«Від того, яким чином аграрії розподілятимуть площі між різними культурами напередодні сівби та скільки «центнерів на гектар» закладатимуть у плани показників врожайності, залежить дуже багато», – вважає Василь Мороз.

Другий: собівартість продукції

Щоб підвищувати ефективність виробництва і якість майбутнього врожаю, в компаніях використовують сучасні технології та вводять нові елементи з догляду за посівами озимих та ярих культур. При цьому слід аналізувати, як ці нововведення впливають на собівартість вирощуваної продукції.

За допомогою комплексного підходу їх слід оптимізувати, щоб у результаті зменшити собівартість продукції та збільшити прибуток із кожного оброблюваного гектара.

Один зі шляхів – використання більш рентабельних культур та сортів

За словами Василя Мороза, в посівах більшості українських компаній частка високоолеїнового соняшнику становить 5%, тоді як у Франції – 63-65%.

«Епіцентр К» у 2019 році вирішив змінити тактику: у цьому сезоні 62% від загальної площі під соняшником компанія відводить під високоолеїнові мононасичені гібриди.

Керівник пояснює, що таке рішення зумовлено зростанням ринкового попиту на високоолеїнове насіння серед підприємств кондитерської та фармацевтичної промисловості, «які готові сплачувати виробникам додаткову премію».

Третій: розвиток інфраструктури

Будівництво потужностей для промислового зберігання зерна та його якісної доробки стане внеском у запобігання ризикам на світовому ринку. Будівництво нових елеваторних комплексів поступово нівелюватиме високу залежність українських аграріїв від сезонного обвалу світових цін.

Landlord раніше повідомляв про те, що значне зміцнення гривні зумовлено низкою економічних чинників, одним із яких є рекордний експорт сільгосппродукції минулорічного врожаю.

Аналітика   

Показати ще