Новини    10 жовтня 2018 13:14

Виробник: через високе ПДВ на «молочку» в Україні ми не конкурентоздатні в ЄС


Податки для виробників молока у Польщі вдвічі менші, ніж в Україні, тому вітчизняним виробникам «молочки» важко конкурувати на ринках ЄС. Про це каже засновник сільськогосподарського товариства імені Лесі Українки Іван Смітюх, передає Представництво Європейського Союзу в Україні.

«Ми як виробники молока, платимо 20% податку державі, а в сусідній Польщі податок для «молочного фермера» – більш ніж вдвічі менший. Тож виходить, що невеликі українські виробники є не конкурентними на міжнародному ринку, адже собівартість продукції вища», – наголосив агровиробник.

Та додав, що виробництво якісної та конкурентної продукції, закономірно виведе на ринок ЄС. Але ось такі стримуючи фактори, на кшталт високого ПДВ, гальмують реалізацію потенціалу українських виробників.

«Але, все ж, ми поступово хочемо освоювати нові ринки, хоча б в тих категоріях, де вже експортуємо. Тому зараз ми будуємо термінал для сухих зернових і вже частково його запустили. Цим проектом ми б хотіли вийти далі за Польщу, на інші країни ЄС», – поділився планами бізнесмен.

Наразі його компанія, має невеликі обсяги поставок ягоди чорної чорниці до ЄС. Співпрацює з великим французьким виробником Andros.

«Це приватна сімейна компанія з багаторічною історією, яка виготовляє соки, фруктові пюре, джеми. Для останніх вони й використовують наші заморожені ягоди в якості напівфабрикату для подальшої переробки. Також ми експортуємо до Польщі зернові культури, зокрема жито і ріпак», – додав Іван Смітюх.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...